1. Haberler
  2. Türk Hava Yolları
  3. Türk Hava Yolları, 10 yıllık stratejik hedeflerini açıkladı: 2033 yılında 800 Uçaklık Bir Filo

Türk Hava Yolları, 10 yıllık stratejik hedeflerini açıkladı: 2033 yılında 800 Uçaklık Bir Filo

90 Yıldır Bayrağı Gökyüzünde Dalgalandıran Türk Hava Yolları, 100. Yaşı için Stratejik Hedeflerini Açıkladı

Sergilediği başarılı büyüme performansıyla ülke ekonomisi ve istihdamına önemli katkılar sağlayan bayrak taşıyıcının 10 yıllık stratejik hedeflerini Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ekonomi basınının temsilcileriyle gerçekleştirilen iftar programında açıkladı. Güçlü finansal yapının sürdürülebilirliği için verimliliğin artırılması, mali disiplinin bozulmadan devam ettirilmesi ve ilâve gelir fırsatlarının yaratılması gerektiğini ifade eden Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; 2033 yılında 140 Milyar Dolarlık katma değerin ülke ekonomisine sunulacağını belirtti. Yolcu kapasitesinin yıllık ortalama yüzde 7 artarak, 2023 yılına kıyasla 2 katına çıkacağını; 2023 yılında 85 milyonu geçmesi beklenen yolcu sayısının da 2033 yılında 170 milyonun üzerine çıkmasının hedeflendiğini söyledi.

2033 yılında 800 Uçaklık Bir Filo

2023 yılı sonunda 435 olması planlanan uçak sayısının, 2033 yılında 800’ü geçeceğini ifade eden Başkan Bolat, uçulan havalimanı sayısının da 400’e ulaşacağını belirtti. Tüm iştirak şirketleriyle beraber çalışan sayısının 150 bine ulaşacağını belirten Başkan Bolat, Dünya’nın en büyük hava kargo terminallerinden biri olan SmartIST’in sunduğu imkânlardan faydalanılarak, taşınan kargonun 2023 yılına göre 2 katına yükseltilmesi ve dünyanın ilk üç kargo havayolundan biri olunması için de ivme kaybetmeden çalışılacağını ifade etti.

AnadoluJet’te Güçlü Markalaşma ve 200 Uçaklık Filo

AnadoluJet’in rekabet gücünü artıracak şekilde marka konumlandırmasının, gelir kompozisyonunun ve maliyet yapısının yeniden kurgulanacağını söyleyen Başkan Bolat, tamamı yeni nesilden oluşacak şekilde 200 uçaklık bir filo kurulacak dedi.

Sürdürülebilir bir havayolu olunması gayretiyle filodaki yeni nesil uçak oranının ve kullanılmakta olan sürdürülebilir havacılık yakıtı miktarının artırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini, LEED sertifika sahibi bina sayısının artırılarak, yenilenebilir enerji kullanım oranının yükseltilmesi için özverinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları, 10 yıllık stratejik hedeflerini açıkladı: 2033 yılında 800 Uçaklık Bir Filo
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir