TUI Airways uçağının iniş takımlarında ceset bulundu!

featured
2019’un Mart ayında yere indirilen MAX’ler’i Avrupa’da uçuran ilk havayolu şirketi TUI fly Belgium oldu

Gambiya hükümet sözcüsü Ebrima G. Sankareh yaptığı açıklamada, Gambiya’nın başkenti Banjul’dan Londra’nın Gatwick havaalanına uçan TUI Airways uçağında siyahi bir erkeğe ait kimliği belirsiz ceset bulunduğunu belirtti.

Sankareh, uçuşun geçtiğimiz günlerde olduğunu ve Gambiya hükümetinin olayla ilgili İngiltere’nin Sussex Metropolitan polisinden bu hafta bilgi aldığını söyledi.

Sözcü, “Verilen bilgilere göre, ölen siyahi erkek, adını, yaşını, milliyetini veya seyahat güzergahını tespit etmek için gerekli kimlik belgeleri olmadan saklandığı uçağın tekerlek yuvasında bulundu. Bu nedenle kim olduğu şu aşamada belli değil” dedi.

Gambiya makamlarının İngiliz polisiyle işbirliği yaptığı ve cesedin DNA testi için morga kaldırıldığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Afrika’dan Avrupa’ya giden uçaklarda ve gemilerle yapılan kaçak yolculuklara daha önce de rastlandı.

2015 yılında Hollandalı yetkililer, Amsterdam’ın Schiphol Havalimanı’nda Afrika’dan gelen bir uçağın iniş takımlarında bir ceset buldu. Kasım ayında, Nijerya’dan 11 günlük bir okyanus yolculuğunun ardından Kanarya Adaları’ndaki bir geminin dümeninde üç kaçak yolcu bulundu. (ABC News)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
TUI Airways uçağının iniş takımlarında ceset bulundu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir