Trabzon Havalimanı tartışması büyüyor…

featured
trabzonspotter

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun dün gerçekleştirilen Divan kurulu toplantısında Trabzon Havalimanı ve Mehmet Ali Yılmaz tesislerinin durumu ile ilgili sözleri gündeme oturdu.

Ağaoğlu’nun “Trabzon Havaalanı 300 uçağı kaldıracak kapasitede. Ben sadece şunu söylüyorum bu şehrin yeni havaalanına ihtiyacı yok yeni spor tesislerine ihtiyaç var. Ben bunun karşısında duracağım başaramazsam istifa ederim. O tesislerin Trabzonspor’un elinden alınmasına sonuna kadar karşıyım. Ve mücadele edeceğim.” şeklindeki sözleri üzerine çeşitli kesimlerden açıklamalar geldi.

“UTANIR SOKAĞA ÇIKMAZDIM”

Haber61’de yer alan habere göre; Trabzonspor eski Başkanı Sadri Şener de konu ile ilgili açıklama yaparak, “Rize, Giresun, Ordu, Bayburt şehirleri biliyorsunuz Trabzon’un ilçeleri idi. Şimdi bunların hava meydanları 3000 metre, Trabzon’un 2650 metre uzunluğu var. Boeing 777 gibi uçaklar take of yani full yakıt full yolcu ile koşma mesafesi 2850 metre lazım. Ya pistin başındaki Özyazıcı stadı dolacak 3000 m olacak ya da deniz doldurularak bizim tesisler kaydırılacak. Müteahhit hazır Mehmet Cengiz İhale 21/b. Ben Trabzon milletvekili olsam bu durumdan çok utanır sokağa çıkmazdım. Bayburt’a 3000 metre meydan yapılır mı hiç… Yazık günah.” ifadelerine yer verdi.

2
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Trabzon Havalimanı tartışması büyüyor…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir