Tokat’tan İstanbul’a gitmek isteyenler uçakta yer bulamıyor

featured

Tokat’ta bir zamanlar uçağa binenin olmadığı dönemlere göre güzel bir gelişme olsa da günümüzde bu sorunu aşan Tokat’ta sefer sayılarının artırılması talep ediliyor. Haftanın 3 günü sabah ve akşam yapılan seferlerin haftanın 7 günü yapılması isteniyor. İzmir uçak seferlerinin yapılması talebi de ayrı bir gündem teşkil ediyor.

THY’nin sitesine bilet almak için girenler hayal kırıklığına uğruyor. Bu hafta sonu ve Pazartesi, Salı günleri uçakta yer yok. Vatandaşlar yolcu sayısını yakalayan Tokat’a ek seferler yapılmasını istiyor.

Vatandaş uçağı tercih ediyor

Uçak ve yolcu otobüsü fiyatları arasında fazla fark olmaması, yolda yapılacak masraflar ve yaklaşık 12 saatlik seyahat düşünüldüğünde vatandaş tercihini hava yolundan yana kullanıyor. İstanbul Tokat uçak bileti fiyatları 1.210 lira otobüs bilet fiyatları ise 850 lira.

Sefer saatleri ve günleri

Haftanın her günü Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı’ndan kalkış: 09.00-Tokat Havalimanı Varış: 10.30. Tokat Havalimanı Kalkış: 11.15-İstanbul Havalimanı Varış: 12.55 olmak üzere uçuş seferleri gerçekleşiyor.

Haftanın Sal-Perşembe- Cumartesi günleri ise Anadolu Jet, Sabiha Gökçen Havalimanı Kalkış: 17.50- Tokat Havalimanı Varış: 19.10, Tokat Havalimanı Kalkış: 19.50-Sabiha Gökçen Havalimanı Varış: 21.05 olmak üzere uçak seferi düzenleniyor. (TokatHaber)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Tokat’tan İstanbul’a gitmek isteyenler uçakta yer bulamıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir