THY’nin yeni uçağı İstanbul’da… TC-LTC seferlere başlayacak

featured
Cumali Selvi

Türk Hava Yolları için üretimi tamamlanan ve geçtiğimiz gece teslimatı yapılan TC-LTC tescilli A321neo, İstanbul Havalimanı’nda görüntülendi. Airbus’un Hamburg Finkenwerder tesislerindeki imalat hattından çıkan TC-LTC kuyruk tescilli A321neo İstanbul Havalimanı’na teker koydu. Havacılık fotoğrafçısı Cumali Selvi, TC-LTC’nin İstanbul Havalimanı’na gelişini böyle görüntüledi.  Bu arada, A321neo, bir önceki modeli A321 ile kıyaslandığında en belirgin değişiklik arka bölümde ve yolcu kapısında görülüyor. A321 konfigürasyonunda kanadın ön tarafında bulunan yolcu kapılarının kaldırıldığı A321neo’da, acil çıkış kapılarına gövde ortasında, kanat üstünde yer veriliyor.

YÜZDE 15 YAKIT TASARRUFU

Bugüne kadar aldığı 1900’ün üzerinde sipariş ile Airbus A321neo, ilk günden bu yana A321 CEO uçaklarına göre en az yüzde 15 yakıt tasarrufu sunuyor. A321neo ayrıca, nitrojen oksit emisyonunun, otorite standartlarının yaklaşık yüzde 50’sine düşürülmesini, gürültü değerinin de yaklaşık yüzde 75 azaltılmasını sağladığı için çevre dostu konsepte sahip bir uçak tipi olarak da ön plana çıkıyor.  Türk Hava Yolları (THY), Cabin Flex konfigürasyonuna sahip ilk A321neo uçağını 2018 yılında Airbus’tan teslim almıştı.

THY A321NEO’LARI YERE İNDİRMİŞTİ

Türk Hava Yolları’nın Boeing 737MAX krizinin ardından Airbus’tan teslim aldığı A321neo krizi yaşamıştı. Airbus’tan sipariş ettiği A321neo tipi uçaklarda Pratt&Whitney imalatı Geared Turbofan (GTF) motorlarını kullanan Türk Hava Yolları’nın başı sürekli arıza veren bu motorlar yüzünden derde girmişti. Arızaların peş peşe yaşanmasının ardından THY çok sayıda A321neo uçağını bakıma almıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin yeni uçağı İstanbul’da… TC-LTC seferlere başlayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir