THY’nin “Tek Türek” uçağı depremzede çocuklarla birlikte havalandı

featured

Türk Hava Yolları’nın önceki gün filosuna kattığı 400. uçak olan Airbus A350 tipi uçağı depremzedeler için özel bir uçuş için havalanadı.

Tek Yürek” adı verilen uçak, İstanbul Havalimanı’ndan havalanarak İstanbul üzerinden tur attı.

Türk Hava Yolları’nın Tek Yürek adlı 400’üncü uçağı İstanbul Havalimanı apronunda duruyor. 169 depremzede çocuk ve 106 anne baba, Türk Hava Yolları yetkilileriyle birlikte uçağın yanında bir arada durmuş, objektife bakıyor. Poz veren grubun ön sıralarında çocuklar, tekerlekli sandalyede iki kişi fark seçiliyor.Sağ profilinde hizalanan depremzedeleri kanatları altına almış hissi uyandıran A350-900 tipi uçağın ön gövdesinde mavi harflerle “Turkish Airlines”, arka alt kısmında kırmızı renkle “400. Aircraft” yazıyor. Uçak gövdesinde gri bir Türk lalesi, kuyruğa doğru 7 kırmızı ince çizgi yer alıyor. Kuyruğunda ve kanat ucunda kırmızı zemin üzerinde kanatlarını açmış beyaz bir yaban kazı figüründen oluşan Türk Hava Yolları logosu bulunmakta.
Türk Hava Yolları’nın Tek Yürek adlı 400’üncü uçağı İstanbul Havalimanı apronunda duruyor.

THY’nin ‘Tek Yürek’ adını verdiği uçak, içinde depremzede çocuklar ve aileleri ile bugün özel bir uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşa THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de katıldı.

YouTube video

Türk Hava Yolları uçuşu bu sözlerle duyurdu: “400. uçağımızla #TekYürek olduk, ilk uçuşumuzu depremzede çocuklarla birlikte gerçekleştirdik.”

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat 400. uçağın uçuşunda anons yaptı. Bolat, “Her koşulda milletimizin yanındayız” dedi

YouTube video

Uçağı TK6800 sefer sayısı ile Flightradar24 üzerinden takip edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin “Tek Türek” uçağı depremzede çocuklarla birlikte havalandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir