THY’nin Siirt uçuşları başladı

featured

Türk Hava Yolları, geçen hafta test uçuşları yaptığı Siirt’e ilk tarifeli seferini yaptı. Yaklaşık iki yıldır kapalı olan havalimanına inen uçak çiçeklerle karşılandı. Siirt uçuşuna THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de katıldı.  THY’ye ait Airbus A319 tipi yolcu uçağının TK2656 sefer sayısıyla gerçekleştirilen uçuşu törenle karşılandı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin de katıldığı uçuşa ilgi de yoğun oldu. Havalimanında düzenlenen törene Siirt Valisi Ali Fuat Atik ve DHMİ Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş de katıldı.

 

​THY Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı konuşmada THY’nin yapacağı uçuşlarla Siirt’i İstanbul’a ve 124 ülkedeki 306 uçuş noktasına bağlayacakları belirterek “Yolcularımızı emniyetli şekilde, dünyadaki saygınlığımıza yakışır şekilde ulaştırmak istiyoruz. Aslında bu son iki senenin hikayesi bu. O yüzden bu uçaklarla yüzde 100 değil, yüzde 110 emniyetli olarak inebileceğimizden emin olduktan sonra indik.” dedi.
THY’nin DHMİ’nin tüm bu çalışmalarını taçlandırdığını belirten Ateş, “ Tüm çalışmalarımızda olduğu gibi bu konuda da desteklerini hiç esirgemeyip bizlere yol gösteren Muhterem Cumhurbaşkanı’mıza, Sayın Bakan’ımıza, Sayın Bakan Yardımcılarımıza; Çalışmalarını çok hızlı bir şeklide yürüten THY yönetimi ve Sayın Genel Müdürümüz Bilal Ekşi’ye teşekkür ediyorum. Katkılarından dolayı Sayın Vali’m, Sayın Milletvekillerim, Sayın Belediye Başkanı’ma ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin Siirt uçuşları başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir