THY’nin Ortadoğu’daki en büyük rakibinden kritik adım!

featured

Ortadoğu’da Türk Hava Yolları’nın en önemli rakiplerinden biri olan Dubai merkezli Emirates Havayolları, ikram konseptini yapacağı 2 milyar dolarlık yatırım ile tamamen yeniliyor. İki milyar dolarlık bütçe, havayolu sektöründe bir rekor. Bu yatırım içinde ayrıca kabin eğlence sisteminin yenilenmesi ve kabin ekiplerine verilecek özel eğitim de bulunuyor.

Gökyüzünde en iyi ‘fine dining’ deneyimini tasarlamak ve sunmak için ödüllü şeflerden oluşan bir ekip, birinci sınıf bir catering ekibi ve çok çeşitli tedarikçiler bir araya getirildi.

Moqueca sos ve creole pilav ile servis edilen tavada kızartılmış alabalık, portakallı kekikli sos, buharda pişmiş bebek brokoli ve şeker patatesle servis edilen kızarmış ördek göğsü gibi yemeklerin yer aldığı yeni menüler seçili Emirates noktalarında First Class yolcularına sunulacak. Yeni menüler 1 Eylül’de Business ve Ekonomi sınıflarında da sunulacak.

Bilinçli Vegan Seçenekler

Emirates’in yeni vegan menüsü bu düşünceli yaşam tarzını benimseyen yolcuların sayısının artmasıyla birlikte özenle hazırlandı. Veganlar veya lezzetli ve sağlıklı bitkisel bazlı yemeklere ilgi duyan herkes tavada kavrulmuş kral mantarı, leziz jak meyveli büryani ve yanık portakal garnili alabaş dilimleri gibi el yapımı gurme yemeklerin tadını çıkaracak.

Fındık, antep fıstığı ve altın yapraklı trüf çikolatalı pasta veya şeker kaplı gül yaprakları, vanilyalı krema ve yuzu incileriyle parıldayan böğürtlen kompostosu ile süslenmiş yeşil üzümlü tart gibi tatlılarla taçlandırılmakta olup tüm kabin sınıflarında ön siparişle sunulmakta.

Şampanya ve Havyar Deneyimi

Emirates’in hizmette mükemmellik açısından daima bir referans noktası olan First Class deneyimi, 2022’de bir seviye daha yükseldi. Yolcular artık “seçmeli yemek” hizmeti kapsamında sınırsız İran havyarının ve yanında özel olarak eşleştirilmiş dünyaca ünlü Dom Perignon şampanyanın tadını çıkarabilir. Emirates lüks şampanya markasını uçak içinde sunmak için özel bir anlaşması bulunan tek havayolu şirketi.

Tarladan Masaya

Emirates’in Dubai’den seyahat eden yolcuları, dünyanın en büyük dikey çiftliği olan ve Emirates Flight Catering aracılığıyla 40 milyon dolarlık bir ortak teşebbüs yatırımıyla yeni açılan Bustanica’dan toplanan taze yeşillikleri tadabilirler. Emirates uçakta en taze mahsulleri sunmak için yerel gıda tedarikçileri ve çiftlikler araştırarak sürdürülebilir operasyonlara ve tedarik zincirlerine yatırım yapmaya devam ediyor.

Kabin Ekibi için Özel Ağırlama Eğitimi

Emirates, ağırlama stratejisini şekillendirmek ve ilham veren yolcu deneyimlerini teşvik etmek adına dünyanın en iyi ağırlama yönetimi okullarından biri olan Ecole hôtelière de Lausanne ile ortaklığa imza attı. Emirates Kabin Ekibi, hizmetin dört ayağını hayata geçirmeye odaklanan yoğun eğitim programları düzenlemeye başladı: Mükemmellik, Nezaket, Yenilik ve Tutku.

Tüm Sınıflarda Yükseltilmiş Kabin İç Mekan Tasarımı

En önemli yatırım uçak filosunun iç mekanlarında gerçekleştirilen kapsamlı ve rekor kıran yenileme çalışmasıdır. Bu kapsamda kabinlerde yeni veya döşemesi yenilenen koltuklar, yeni paneller, yer döşemeleri ve diğer kabin özellikleri ile tadilat yapılacaktır. Tüm Emirates yolcularının faydalanması için her bir kabin sınıfı yenilenecek ve yeni Premium Ekonomi kabinleri takılacaktır. Tadilat sonrası, Emirates’in Premium Ekonomi koltuk sunduğu uçakların sayısı toplamda 120 olacaktır. Emirates bu kabin sınıfını ve diğer tüm kabinlerde gelişmiş iç mekan ve özellikler sunan tek şirkettir. İlk uçağın Kasım ayında tadilat için Emirates Mühendislik Merkezi’ne ulaşması planlanıyor. Planlama çalışması ve denemeler ciddiyetle yürütülüyor.

Ek olarak, Emirates yakın gelecekte yeni ürün ve hizmetler hakkında daha fazla duyuru olacağını teyit etti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin Ortadoğu’daki en büyük rakibinden kritik adım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir