1. Haberler
  2. Türk Hava Yolları
  3. THY’nin İstanbul-Denizli uçağı İzmir’e indi

THY’nin İstanbul-Denizli uçağı İzmir’e indi

İstanbul-Denizli seferini yapan 01.30 uçağı Denizli semalarına geldiğinde yoğun sis nedeniyle Çardak Havalimanı’na iniş yapamadı.

Türk Hava Yolları’nın Airbus’a sipariş verdiği A321Neo tipi TC-LSG tescilli uçağı önceki gece Türkiye’ye geldi.

İstanbul-Denizli seferini yapan 01.30 uçağı Denizli semalarına geldiğinde yoğun sis nedeniyle Çardak Havalimanı’na iniş yapamadı. İddiaya göre, bir süre havada tur atan uçak yakıt azalması ve hava şartlarının düzelmemesi sonucu İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na mecburi iniş yapmak zorunda kaldı.

“Saatlerce bekletildikten sonra 57 kişi otobüslerle Denizli’ye gönderildik”

Denizli’ye gelmek için uçağa binen 57 yolcu, İzmir Havalimanında saatlerce beklemelerinin ardından ayarlanan otobüslerle Denizli’ye gönderildi. Yaşanan olaya tepki gösteren yolculardan E. A., “Bu gece THY 01.30 İstanbul havalimanından Denizli’ye gelen uçak Çardak’taki yoğun sis nedeniyle iniş yapamadı. Yaklaşık yarım saat havada tur atan uçak yakıt azalması ve hava şartlarının düzelme ihtimali olmadığından mecburen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptı.

Saatlerce bekletildikten sonra 57 kişi otobüslerle Denizli’ye gönderildik. Zaman mağduriyetimizin dışında yorgunluk olarak ciddi sıkıntı yaşadık. THY’nin bu saatte gerçekleşen seferini daha uygun bir saatle değiştirilmesini istiyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
1
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin İstanbul-Denizli uçağı İzmir’e indi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir