Gündem

THY’den uçuş ekiplerine “ulaşım” uyarısı

Kabin Hizmetleri Başkanı Dr. Nevin Çolak ve Uçuş İşletme Başkanı – Başpilot Ramazan Sarı’nın imzasını taşıyan duyuruda uçuş ve kabin ekipleri uyarıldı.

Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak ve Uçuş İşletme Başkanı Ramazan Sarı Türk Hava Yolları’nın uçuş ekiplerine ulaşım uyarısında bulundu. “Son zamanlarda yakıt ve otoyol ücreti hakeden uçuş ve kabin ekiplerimizin kapsam dahilinde olmamalarına rağmen yer personeli için tahsis edilen AHL B kapısındaki ring araçlarını kullanarak İstanbul Havalimanı’na ulaşımlarını sağladıkları iletilmiştir.” ifadelerinin yer aldığı mesajda ilgili transfer araçlarını kullanan personel hakkında idari işlem başlatılacağı bildirildi.

Gönderilen bildiride şu ifadelere yer verildi;

Değerli Uçuş ve Kabin Ekiplerimiz,

Ortaklığımız Yönetim Kurulunca alınan karar ve Uçucu Personel Yer Ulaşım Prosedürü kapsamında uçuş ve kabin ekiplerimize ikamet adreslerine göre yakıt, otoyol ve köprü geçiş ücreti ödemesi yapılmaktadır.

Son zamanlarda yakıt ve otoyol ücreti hakeden uçuş ve kabin ekiplerimizin kapsam dahilinde olmamalarına rağmen yer personeli için tahsis edilen AHL B kapısındaki ring araçlarını kullanarak İstanbul Havalimanı’na ulaşımlarını sağladıkları iletilmiştir. 

Ortaklığımız mevzuatı gereği kapsam dahilinde olmayıp, ilgili transfer araçlarını kullanan personeller için kontroller başlatılacak olup, tespiti halinde idari işlem uygulanacaktır.

Bilgi edinmeniz ve gereği hususunu rica eder, emniyetli uçuşlar dileriz.

Aynı zamanda THY’ye bağlı yabancı personelin ikamet ettiği otellerdeki ringlere, Türk personelin binmesi de yasak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu