THY’den sonra Korean Air de legolu reklam filmi hazırladı

featured

Türk Hava Yolları’nın ardından Koreli bayrak taşıyıcı Korean Air de dünyaca ünlü lego figürlerinin rol aldığı yeni uçak içi emniyet filmini yayınlamaya başladı. Korean Air legolu filminde uçakların nasıl sterilize edildiğini göstermenin yanı sıra, kabin hava akışı ve Yüksek Verimli Partikül Hava (HEPA) filtrelerinin belki de anlaşılması en kolay açıklamasını sunuyor.

Kovid-19 vurgusu

Videoda, bir Minifigures işçisinin bir Lego Boeing 777’nin kabinini sterilize ettiği görülüyor. İşlerine devam ederken, ayrılmadan önce koltuk kılıflarını çıkardıkları ve dezenfektan solüsyonu püskürttüğü görülüyor.

HEPA filtresi detayı

Simple Flying’in aktardığına göre, videoda en dikkat çeken ayrıntı ise, havayolu HEPA filtrelerinin mikropları ve virüsleri kabin havasından nasıl uzaklaştırdığını simüle etmek için küçük Lego tuğlaları kullanması oldu.

THY 2018’de kullanmıştı

Türk Hava Yolları (THY) dünyaca ünlü lego figürlerinin rol aldığı yeni uçak içi emniyet filmini 2018 yılında yayınlamaya başlamıştı. THY’nin Warner Bros. ve Lego iş birliği ile yapılan yeni emniyet filmi tüm uçuşlarda ve internet kanallarında yayınlanmıştı.

8 milyon dolara mal olmuştu

8 milyon dolara mal olduğu iddia edilen iki reklam filmi, bir yıl sonra yayından kaldırılmıştı. THY 23 Ağustos 2019’da yeni bir uçuş videosu yayınlamıştı.

Hava Haber

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’den sonra Korean Air de legolu reklam filmi hazırladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir