1. Haberler
  2. Gündem
  3. THY’den sahte pilot için ek güvenlik önemli!

THY’den sahte pilot için ek güvenlik önemli!

featured
THY’de pilot olduğunu iddia eden Levent Derelioğlu isimli bir kişinin, sadece THY uçuş ekiplerinin kullandığı dinlenme salonundan fotoğraflar paylaşması tartışma yarattı.

THY’nin Airbus 330 filosunda görev yaptığını iddia eden sahte bir pilotun, Türk Hava Yolları uçuş ekiplerinin kullandığı ekip odasında elini kolunu sallayarak gezdiğinin ortaya çıkmasının ardından bugün yeni bir gelişme yaşandı. Ek güvenlik önemi alan THY, uçuş odasına giren tüm personelin kartlarını tek tek kontrol ediyor.

SAHTE PİLOT ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Önceki gün Airporthaber’de yer alan habere göre, THY’de pilot olduğunu iddia eden Levent Derelioğlu isimli bir kişinin, sadece THY uçuş ekiplerinin kullandığı dinlenme salonundan fotoğraflar paylaştığı ortaya çıkmıştı. THY’de görev yapan pilot ve kabin memurlarının uçuş öncesi son hazırlıklarını yapmak ve dinlenmek için toplandığı salona giren sahte pilotun, ekip odasındaki kabin memurları ile iletişime geçerek özel ilişkiler kurduğu da öne sürülmüştü. Bu haberin büyük yankı uyandırmasının ardından harekete geçen Türk Hava Yolları yeni güvenlik önlemleri almaya başladı.

THY’DEN YENİ GÜVENLİK ÖNLEMİKokpit.aero’da yer alan habere göre, uçuş ekiplerinin uçağa giderken kullandığı ve pilot-kabin memuru odalarına giden koridorda iki güvenlik görevlisi, oda girişindeki masada da bir güvenlik görevlisi tüm personelin apron kartlarını kontrol etmeye başladı. Dün sosyal medyada bir şahıs THY’de Airbus A330 pilotu olduğunu iddia etmiş, hatta üniforma ile pilot odasına girerek fotoğraf çektirmişti. Şahısla ilgili olarak güvenlik soruşturması başlatıldı.

havahaber.com

Sahte pilotun Türk Hava Yolları uçuş ekiplerinin kullandığı ekip odasında elini kolunu sallayarak gezdiği ortaya çıkmıştı.

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’den sahte pilot için ek güvenlik önemli!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir