Türk Hava Yolları

THY’den flaş 737NG açıklaması; KAP’a bildirildi

Türk Hava Yolları filosundaki tek uçakta bulunan çatlaklarla ilgili açıklama geldi. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapan THY, tek uçakta çatlak bulunduğunu bildirdi.

Türk Hava Yolları filosundaki tek uçakta bulunan çatlaklarla ilgili açıklama geldi. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapan THY, tek uçakta çatlak bulunduğunu bildirdi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, diğer uçaklarda uçuşa elverişlilik direktifi doğrultusunda teknik müdahale gerektirecek bir soruna rastlanmadığı ifade edildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

“Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından, Boeing 737NG serisi uçaklar için 3 Ekim 2019 tarihinde belirli konma sayısına ulaşanlarının, kanat ve gövde birleşim bölgelerinin periyodik kontrolüne ilişkin esaslar tanımlanmıştır.

Direktif kapsamına giren yaklaşık 20 adet uçağımızın teknik incelemeleri tamamlanmıştır. Gerçekleştirilen kontroller neticesinde belirtilen konma sayısına ulaşmış olan uçaklarımızdan sadece bir tanesi bakıma alınmıştır.

Bakıma alınan uçağımız dışında hiçbir uçağımızda uçuşa elverişlilik direktifi doğrultusunda teknik müdahale gerektirecek bir duruma rastlanmamıştır.

İLGİLİ HABER:
THY'nin Antalya zirvesinde çalışana prim kararı çıkabilir!

Konuyla ilgili gelişmeler Boeing firması ile haftalık olarak yapılan toplantılar ve FAA tarafından yayınlanan bildirimler üzerinden takip edilmektedir.

Ortaklığımız uçuş güvenliğini her zaman birinci öncelikte tutan ve tutmaya devam edecek olan bir yaklaşımla ilgili üreticiler ve havacılık otoriteleri ile koordineli çalışmaya devam etmektedir.”

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close