THY’den Fatmanur Altun açıklaması

featured
service

Türk Hava Yolları, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun hakkında bazı yayın organlarında çıkan haberler sonrası açıklama yaptı. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olan Altun’un kendi isteğiyle THY’den maaş almadığını açıkladı.

HERHANGİ BİR ÜCRET ALMIYOR

Üstün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Türk Hava Yolları A.O.’ya Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katkı sağlayan sayın Dr. Fatmanur Altun kendi talebi doğrultusunda bu görevi karşılığında şirketimizden herhangi bir ücret/maaş almamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

ALTUN: FERAGAT ETTİM

Fatmanur Altun da twitter hesabından maaş almadığını açıkladı. Altun mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Evet, bir ücret var. Aylık 20 bin TL. Ve ben kamu namına o ücretten gönül rızamla feragat ettim. Böyle bir ücretten feragat etmiş olabileceğim aklınıza hiç yatmıyor değil mi. İBB’de bile tek kurum, 3 maaş” düzeni varken, aklınızın almaması normal” diyerek mesajının sonuna, “Bu arada CHP’de tecavüz var.”

THY’DEN ÜCRET ALMIYOR

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, eşi Fatmanur Altun’un maaşı hakkında yaptığı açıklamada, “Eşim de sadece Marmara Üniversitesi’nden ücret alıyor. THY Yönetim Kurulu Üyeliği’nden herhangi bir cüret almıyor. Bunu aylar önce ilan etti ama yine devam ettiler yalana. Şahsıma ve aileme karşı yürütülen ve neredeyse her ay yeni yalanlarla hortlatılan itibarsızlaştırma kampanyası bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Biz bu yola, bu davaya baş koyduk. Bu yalanlar kanımıza dokunsa da bizi kamçılıyor” demişti.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
THY’den Fatmanur Altun açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Bu açıklamaya acaba İYİ NİYETLİLER! NE DİYECEKLERDİR. Çok merak ediyorum…
    1987 yılı idi THY AO nun %85 ortağı olarak kurulan BHT AŞ (Boğaziçi Hava Taşımacılığı) nin kuruluşundaki Teknik-Uçuş-İdari ve alt yapı personelinin çoğu THY AO dan BHT AŞ ye geçirildiler. Hasbelkader bende THY de Hat Bakım Müdürü iken, BHT AŞ, THY den yazılı talep olarak beni BHT ye istediler ve bende BHT de Teknik Başkan olarak görev aldım. BHT Teknik Gn. Md. Yrd si THY Kaptan Pilot Raşit Şen KÖKSAL hem THY de Uçuş görevini devam edecek ve hemde ve hemde BHT de idari görev yapacak olarak atandı. Yani Kp. Pilot Raşit Şen KÖKSAL hem THY de hat ucuşu yapıyor ve hemde BHT AŞ de İdari görev yapıyordu. Görev süresini boyunca makamımıza,makam arabası da verilmişti. THY de Pilotların Uçuculardaki mesaiye geliş-gidişleri düzensiz olduğu için THY servislerini kullanmıyorlardı. Onun yerine mesafelerine göre eşit yakıt parası ödenirdi. Raşit Kaptan BHT AŞ ye atandığında ki, kendisine makam aracı verildiği için ve işe ve uçuşa geliş gidişlerinde bu aracı kullandığı için THY ye yazı yazarak bana görev yaptığım sürede yakıt parası ödemeyiniz. Ve ödenmedi. Bu da birilerine kapak olsun. Helal olsun Fatmanur ALTUN hanımefendiye. Kendisine yakışanı yapmıştır. İnşallah şom ağızlılara KAPAK OLUR…

    Cevapla