Haber Hattı

THY’den çıkarmalar olacak mı sorusuna İlker Aycı’dan cevap: Gücümüz yettiğince istihdamı koruyacağız

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “THY'nin önemsediği en önemli konu 2020 ve 2021 yılının ne kadar kâr getirdiği değil. Gücümüz yettiğince istihdamı korumaktır. Çalışanları korumak çok önemli” dedi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “THY’nin önemsediği en önemli konu 2020 ve 2021 yılının ne kadar kâr getirdiği değil. Gücümüz yettiğince istihdamı korumaktır. Çalışanları korumak çok önemli” dedi. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Cüneyt Özdemir’in yayınına konuk oldu.

2020 ve 2021 kar yılı değil

Aycı, “Tüm çalışanlar mesajımı vereyim. THY önemsediği en önemli konu 2020 ve 2021 ne kadar kâr değil. Gücümüz yettiğince istihdamı korumaktır. Çalışanları korumak çok önemli” dedi. Aycı, “Yetişmiş insan kaynağımız var. Onlar için dayanacağız. Bizim için en önemli konu, yolcumuzun, sonra çalışanın ve en sonda da şirketimizin sağlığı. Beraber fedakarlık yapacağız. Haziran sonuna kadar çalışma katkısı ile devam edeceğiz” diye konuştu.

Endişeniz olmasın

Aycı şunları söyledi:” ABD’de New York henüz ilk açılışta sıcak bakmasak da, Los Angeles, San Francisco gibi noktalar planlarımız dahilinde Taslak planlarımızda ayrıca Kıbrıs noktası da bulunuyor. Fakat hepsinden öte bunlar, otoritemiz ve karşı otoritenin izinleriyle şekillenen durumlardır.

Kriz konusunda birçok tecrübemiz bulunuyor

Kriz konusunda birçok tecrübemiz bulunuyor. Endişeniz olmasın. Hem yolcu hem kargo kısmında yeniden yükselişe geçeceğiz. Bu kriz de atlatılacaktır.  2020-2021’de amacımız kâr etmek değil, gücümüzü korumak olacaktır. 5 yıla varabilecek bu süreçte, fedakarlıklarla iş akdi feshetmek yerine yolumuza devam etmek için beraber çalışacağız.

En az %50 doluluk istiyoruz

Kriz konusunda birçok tecrübemiz bulunuyor. Endişeniz olmasın. Hem yolcu hem kargo kısmında yeniden yükselişe geçeceğiz. Bu kriz de atlatılacaktır. Tahliye uçuşları konusunda uçakta en az %50 doluluk istiyoruz. Yakın uçuşlarda yine de az doluluk problem olmasa da, uzun menzillerde tek yön ücreti aldığımızdan dolayı olabildiğince zararı azaltmaya çalışıyoruz.”

Başa dön tuşu