Türk Hava Yolları

THY’den çalışanlara sağlık sigortası mesajı

Türk Hava Yolları, Hava-Sen'in yaptığı çağrının ardından tüm personeline mesaj gönderdi. Mesajda, "Personelin Özel Sağlık Sigortası primleri Ortaklığımız tarafından ödenmeye devam edilecektir" denildi.

Türk Hava Yolları, Hava-Sen’in yaptığı çağrının ardından tüm personeline mesaj gönderdi.
THY Sağlık Müdürlüğü tarafından gönderilen bilgi mesajında, “Personelin Özel Sağlık Sigortası primleri Ortaklığımız tarafından ödenmeye devam edilecektir.” denildi.
“Değerli Arkadaşlar,

COVID19 pandemisi nedeniyle, Nisan 2020 itibari ile Grup Özel Sağlık Sigortası ile ilgili düzenlemeler yapılacaktır. Bu kapsamda;

Kısa Çalışma Uygulaması ve Ödeneği Döneminde;

· Personelin Özel Sağlık Sigortası primleri Ortaklığımız tarafından ödenmeye devam edilecektir.

· Aile bireyi Özel Sağlık Sigortası poliçelerinin devamını isteyen personel, kredi kartından ödeme yaparak devam ettirebilecektir. Bunun için ekte yer alan ‘’Ferdi Katılımlı Başvuru Formu’’ nu eksiksiz doldurarak, e-posta konu başlığına “Kısa Çalışma Uygulaması ve Ödeneği Kapsamı Nedeniyle Aile Bireyi Ferdi Katılıma Geçiş Talebi” yazarak, 30.04.2020 tarihine kadar yerindesigorta@sencard.com.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

· Aile bireyi Özel Sağlık Sigortası poliçelerinin devamını istemeyen personel tarafından, poliçelerinin kapatılması için ekteki “Çıkış Formu” doldurarak 30.04.2020 tarihine kadar yerindesigorta@sencard.com.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Aile bireyi Özel Sağlık Sigortası poliçesinin kapatılması durumunda, aile bireyleri poliçeden çıkarılacağı için Özel Sağlık Sigortası kullanılamayacaktır. Ancak, Kısa Çalışma Ödeneği Kapsamı süreci bittikten sonra, en geç otuz (30) gün içerisinde tekrar gruba dâhil edilmesi istenmesi halinde, poliçe kapatılmadan önceki kazanılmış hakları (sigortalılık süresi, limit, ek prim, ÖBYG vb.) korunarak aile bireyi poliçeleri aktif hale getirilecektir ve tekrar primleri maaştan tahsil edilmeye başlanarak poliçelerini kullanmaya devam edeceklerdir. Poliçenin kapalı kaldığı dönemde ortaya çıkan hastalıklar kapsam dışında kalacaktır.

BAĞLANTILI HABER:   THY'nin '19 Mayıs Uçuşu' Başladı

· Kısa Çalışma Ödeneği Kapsamı süreci bittikten sonra en geç otuz (30) gün içerisinde tekrar gruba dâhil edilmesi talep edilmez ise; yıl sonuna kadar tekrar giriş talebi kabul edilmeyecek, yenileme döneminde talepler alınabilecektir. Bu kişiler için mevcut haklar korunamayacak olup yeni giriş olarak değerlendirilecektir.

· Aile bireyi Özel Sağlık Sigortası poliçelerinin devamını istemeyen personel tarafından, poliçeden çıkış işleminin yapılabilmesi için ücretsiz izin başlama tarihinden sonra tazminat kullanımı bulunmaması gerekmektedir. Aile bireyleri tarafından kullanılan tazminat olması durumunda, ilgili tazminat tutarının iade edilmesi gerekmektedir.

Ücretsiz izin verilen personel (Doğum, Çocuk Bakımı, Eğitim ve Askerlik hariç)

· Personelin Özel Sağlık Sigortası primleri Ortaklığımız tarafından ödenmeye devam edilecektir.

BAĞLANTILI HABER:   Uçuşlar ne zaman başlayacak? THY uçuşları ile ilgili açıklama geldi!

· Aile bireyi Özel Sağlık Sigortası poliçelerinin devamını isteyen personel, kredi kartından ödeme yaparak poliçelerini devam ettirebilecektir. Bunun için ekte yer alan ‘’Ferdi Katılımlı Başvuru Formu’’ nu eksiksiz doldurarak, e-posta konu başlığına “Ücretsiz İzin Nedeniyle Aile Bireyi Ferdi Katılıma Geçiş Talebi” yazarak, 30.04.2020 tarihine kadar yerindesigorta@sencard.com.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

· Aile bireyi Özel Sağlık Sigortası poliçelerinin devamını istemeyen personel tarafından, poliçelerinin kapatılması için ekteki “çıkış” formunu doldurarak 30.04.2020 tarihine kadar yerindesigorta@sencard.com.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Aile bireyi Özel Sağlık Sigortası poliçesinin kapatılması durumunda, aile bireyleri poliçeden çıkarılacağı için Özel Sağlık Sigortası kullanılamayacaktır. Ancak, ücretsiz izin süreci bittikten sonra, en geç otuz (30) gün içerisinde tekrar gruba dâhil edilmesi istenmesi halinde, poliçe kapatılmadan önceki kazanılmış hakları (sigortalılık süresi, limit, ek prim, ÖBYG vb.) korunarak aile bireyi poliçeleri aktif hale getirilecektir ve tekrar primleri maaştan tahsil edilmeye başlanarak poliçelerini kullanmaya devam edeceklerdir. Poliçenin kapalı olduğu dönemde ortaya çıkan hastalıklar kapsam dışında kalacaktır.

BAĞLANTILI HABER:   THY’nin kaptan pilotu Selin Sevimli: Dünyanın en güzel manzaralı ofislerine sahibiz

· Ücretsiz izin bittikten sonra en geç otuz (30) gün içerisinde tekrar gruba dâhil edilmesi talep edilmez ise; yıl sonuna kadar tekrar giriş talebi kabul edilmeyecek, yenileme döneminde talepler alınabilecektir. Bu kişiler için mevcut haklar korunamayacak olup yeni giriş olarak değerlendirilecektir.

· Aile bireyi Özel Sağlık Sigortası poliçelerinin devamını istemeyen personel tarafından, poliçeden çıkış işleminin yapılabilmesi için ücretsiz izin başlama tarihinden sonra tazminat kullanımı bulunmaması gerekmektedir. Aile bireyleri tarafından kullanılan tazminat olması durumunda, ilgili tazminat tutarının iade edilmesi gerekmektedir.

Sağlık sigortası ile ilgili tüm sorularınızı OZELSAGLIKSIGORTASI@THY.COM e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla

Sağlık Müdürlüğü”

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı