THY ve Pegasus duyurdu: Ukrayna seferleri iptal edildi

featured
Cumali Selvi - TR Spotters

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi “Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebi ile bugünkü tüm Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir.” açıklamasında bulundu. Öte yandan Pegasus Hava Yolları, Ukrayna hava sahası kapatılması nedeniyle bugünkü uçuşlarını iptal etti.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Ukrayna hava sahasının uçuşlara kapatılması sonrası Twitter’dan açıklama yaptı. Ekşi yaptığı açıklamada, “Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebi ile bugünkü tüm Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir” ifadelerini kullandı.

THY: UKRAYNA ÇIKIŞLI-VARIŞLI YOLCULARIMIZA İADE HAKLARI TANIMLANMIŞTIR

Türk Hava Yolları’nın sitesinde yapılan açıklamada, Ukrayna’da yaşanan gelişmeler sonrası Ukrayna çıkışlı-varışlı bilet alan yolculara değişiklik hakkı tanındığı belirtilerek “Değerli yolcularımız, Ukrayna’da yaşanan güncel gelişmeler nedeniyle, 13 Şubat 2022 ve öncesinde biletlenmiş olup, 13-28 Şubat 2022 (dâhil) tarihleri arasında Ukrayna çıkışlı-varışlı seferlerimize kayıtlı olan yolcularımıza özel değişiklik ve iade hakları tanınmıştır” ifadeleri kaydedildi.

PEGASUS HAVA YOLLARI’NDAN İPTAL AÇIKLAMASI

Pegasus Hava Yolları, Ukrayna hava sahası kapatılması nedeniyle bugünkü uçuşlarını iptal etti.
Pegasus’tan yapılan açıklamada, “Ukrayna hava sahası kapatılması nedeniyle 24.02.2022 tarihli Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir.” denildi.

Bileti olan yolcular ne yapacak?

Pegasus bileti olan yolculara ücretsiz değişiklik hakkı tanındığını duyurdu. Açıklamada,Ukrayna’da meydana gelen olaylar nedeniyle 14 Mart 2022 tarihine kadar uçuşu olan tüm misafirlerimiz; ücretsiz değiliklik ya da iade işlemlerini https://flypgs.com/bilet-islemleri ve mobil uygulamamızla ya da 0850 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizden gerçekleştirebilir” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
THY ve Pegasus duyurdu: Ukrayna seferleri iptal edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir