THY ve Hava İş TİS için resmi imzaları attı

featured
service

Türk Hava Yolları’nda (THY) 27. dönem Toplu İş Sözleşmesi resmen imzalandı.

Geçtiğimiz gün THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Hava İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal yaptıkları görüşmede 27. dönem TİS konusunda anlaşmıştı.

Tarafların anlaştığı Hava İş Genel Başkanı tarafından duyurulmuştu. Bugün de 27. dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde resmi imzalar atıldı.

Hava İş Sendikası üyelerine yeni TİS’in imzalandığını yaptığı açıklama ile duyurdu. Açıklamada ayrıca personele 8 Ocak tarihinde maaşa ek bir brüt ödeme yapılacağı belirtildi.

İşte sendikaın 27. Dönem TİS açıklaması

Türk Değerli üyelerimiz;

02.12.2021 tarihinde bakanlıkça tarafımıza tebliğ edilen yetki belgesi kapsamında, işveren THY A.O ile birçok kez yapılan görüşmeler sonucunda; üyelerimize yapılacak ücret zamları ve ek ödeme kalemleri Genel Başkanımız Ali Kemal TATLİBAL tarafından 23.12.2021 tarihinde siz değerli üyelerimize duyurulmuştur.

Genel Başkanımız Ali Kemal TATLIBAL tarafından yapılan duyuru üzerine THY A.O tarafından da sizlere aynı doğrultuda bilgilendirme yapılmıştır. Sendikamız ve THY A.O arasında bu süreçte gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde, üyelerimizin sırtındaki ekonomik yükü bir an evvel hafifletmek ve hak ettikleri refaha en hızlı sürede ulaşmalarını sağlamak için 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sizlerden gelen talepler doğrultusunda yürürlülük tarihi 2 yılla sınırlı kalmak kaydıyla, alınan zam oranıyla ve haklarımızı koruyarak ülkemizdeki işçi sınıfına ve diğer tüm sendikalara örnek olacak şekilde sonuçlandırılmıştır. Buna göre aşağıda belirtilen ücret zamları oranında anlaşma sağlanmıştır.

1. Altı Ay: Enflasyon + %60
2. Altı ay: Enflasyon + %5
3. Altı Ay: Enflasyon + %1
4. Altı Ay: Enflasyon + %1

Aynı zamanda üyelerimizin vefakâr çalışmaları sonucunda 8 Ocak 2022 tarihinde alınacak maaşlara ikramiyeye esas ücret üzerinden 1 brüt ücret ek ödeme yapılacaktır.

8 Şubat 2022 tarihinde ise alınacak maaşlara Toplu iş sözleşmesinin imza parası kapsamında bir ikramiyeye esas ücret üzerinden 1 brüt ücret ek ödeme yapılacaktır.

Toplu İş Sözleşmesi sürecinden sonra görüşmeler yapılmaya devam edecek olup üyelerimizin sıkıntılarını ve çalışma hayatında yaşadığı zorluklara çözüm bulmaya ve yeni kazanımlar elde etmeye devam edeceğiz.

27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi metni ve prokollerine web sitemizde bulunan sözleşmeler bölümünden ulaşabilirsiniz.

27. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin tüm üyelerimize hayırlı olmasını temenni eder sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Yönetim Kurulu

Kaynak: Airporthaber

 

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
THY ve Hava İş TİS için resmi imzaları attı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.