THY Teknik A.Ş’de unvan değişikliği

featured

Türk Hava Yolları’nın (THY) yüzde yüz iştiraki THY Teknik A.Ş’de bir unvan değişikliği kararı daha alındı.

İşte THY Teknik İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından konuya ilişkin personele gönderilen açıklama:

“Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Kısa zaman önce şirketimizde alternatif kariyer gelişim metodları ve unvan yapılandırması ile ilgili kapsamlı çalışmalarımız olduğunu ve bu sürecin ilk adımı olan memur – uzman yardımcılığı unvan yapılandırması konusunda atılan adımı sizlerle paylaşmıştık. Bu çalışmanın sonucunda aldığımız geri bildirimler ve şirket kültürümüze olan katkısı unvan yapılandırması sürecinin kıymetini bir kat daha artırmıştır.

Amacı çalışan bağlılığı ve motivasyonunu artırmak, yetenekli çalışanları elde tutmak, kurum kültürümüze katkı sağlamak, bilgi ve uzmanlığı şirketimizde sürdürülebilir kılmak olan bu çalışmalar kapsamında Özçelik-İş Sendikamız ile yapılan uzlaşma ve Yönetim Kurulumuzun onayı ile unvanlar açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu düşündüğümüz uzman-mühendis ayrımını ortadan kaldıracak yeni bir uygulamayı daha sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yeni uygulama kapsamında, halihazırda mühendislik mezunu olup şirketimizde uzman unvanında çalışan arkadaşlarımız “mühendis” unvanına, mühendis unvanında çalışan arkadaşlarımız “uzman mühendis” unvanına, kıdemli mühendis unvanında çalışan arkadaşlarımız ise “kıdemli uzman mühendis” unvanına (mevcut ücretleri ve iş grupları aynı kalacak şekilde) geçiş yapacaklardır.

Yine bu uygulama değişikliği ile birlikte, mühendislik fakültelerinden mezun adaylarımızı mühendis unvanında, diğer fakültelerden mezun adayları ise uzman yardımcısı unvanında istihdam ediyor olacağız.

İnsan Kaynakları birimimiz, 1 Ekim 2022 tarihi itibarıyla unvan değişikliklerini herhangi bir onay ve talebe bağlı olmaksızın yapacak olup aklınıza takılan tüm konuları Personel İlişkileri Şefliklerimize tereddüt etmeden sorabilirsiniz.

Süreci devam eden İş Grubunda Yükselme Sınavı ise bu değişiklikler kapsamında aynı şekilde uygulanacaktır.

Terfi süreçleri ve unvan kademelendirmesine ilişkin daha ayrıntılı ve sistematik çalışmalar devam etmekte olup çalışanlarımızı farklı kılacak bu yeni unvanların ve çalışmaların THY Teknik A.Ş. ailemiz için hayırlı olmasını diler, bu süreçte desteğini bizden esirgemeyen üst yönetimimize ve Sendikamıza teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

İnsan Kaynakları Başkanlığı”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY Teknik A.Ş’de unvan değişikliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir