Gündem

THY seferlerine “kuyruk rüzgarı” değişikliği

Türk Hava Yolları 12 Mayıs'ta İstanbul'dan Zonguldak'a başladığı seferlerinde değişikliğe gitti. THY, Zonguldak havalimanı çevresinde sabah saatlerinde etkili olan kuyruk rüzgarı nedeniyle IST-ONQ karşıklı seferlerinin saatlerini değiştirdi. B

Türk Hava Yolları 12 Mayıs’ta İstanbul’dan Zonguldak’a başladığı seferlerinde değişikliğe gitti. THY, Zonguldak havalimanı çevresinde sabah saatlerinde etkili olan kuyruk rüzgarı nedeniyle IST-ONQ karşıklı seferlerinin saatlerini değiştirdi. Buna göre, THY 2 Temmuz’dan geçerli olmak üzere İstanbul kalkışlı uçuşlarına 09:50’de başlayacak. Zonguldak’tan ise seferler saat 12:00’da yapılacak.

Geçen ay Zonguldak seferlerine başlayan Türk Hava Yolları daha önce de alana iniş yapamamıştı. Uçak pisti böyle pas geçmişti.

PEŞ PEŞE PİST PAST GEÇMİŞTİ

Türk Hava Yolları Zonguldak uçuşlarını Nisan ayı için planlamış ancak Zonguldak Havalimanı’da ILS sistemlerinden arıza nedeniyle ilk sefer iptal edilmişti. Sistemlerin güncellemesinin ardından THY ilk seferinin 12 Mayıs’ta yapmıştı. Ancak geçtiğimiz haftalarda iki THY uçağı kuyruk rüzgarı nedeniyle pist past geçmişti. Bu uçaklardan biri Ankara’ya yönlendirilmişti.

AtlasGlobal Zonguldak'a merhaba dedi

ATLAS GLOBAL GELDİ, FİYATLAR DÜŞTÜ

Türk Hava Yolları’nın Zonguldak’a seferlere başlmasının ardından Atlas Global de önemli karar alarak İstanbul’dan bu kente seferlere başlayacağını duyurmuştu. Atlas Global’in bu kararı sonrası THY fiyat güncellemesine gitmiş ve fiyatlar tavan seviyesine indirilmişti.

Germania’a geçtiğimiz ay Zonguldak’a son seferini düzenlemişti.

Alman Hava Yolu şirketi Germania Airlines’ın ifası ardından Türk şirketlerin Zonguldak’a ilgisi armıştı. İlk seferini 15 Haziran’da yapan Atlas Global, Zonguldak’tan Düsseldorf’a uçmuştu.

kaynak: havahaber.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu