1. Haberler
  2. Gündem
  3. THY Promosyon 2022 Ne Kadar Oldu? Türk Hava Yolları Banka Maaş Promosyon Oranları

THY Promosyon 2022 Ne Kadar Oldu? Türk Hava Yolları Banka Maaş Promosyon Oranları

THY promosyon 2022 ne kadar oldu? Türkiye'nin en büyük şirketi konumunda bulunan Türk Hava Yolları, 37 bin çalışanı ile değerine değer katmayı sürdürüyor.

featured

THY promosyon 2022 ne kadar oldu? Türkiye’nin en büyük şirketi konumunda bulunan Türk Hava Yolları, 37 bin çalışanı ile değerine değer katmayı sürdürüyor.

Havayolu çalışanları ise banka maaş promosyonlarında güncelleme talep ediyor. Son olarak anlaşmalı bankayla 3 yıl önceki enflasyon oranı üzerinden promosyon alan THY çalışanları kısa süre içerisinde bu rakamın iyileştirilmesini talep ediyor.

Peki THY banka maaş promosyon 2022 rakamları güncellendi mi? İşte yaklaşık 1.8 milyar TL’lik promosyon oranın olduğu söylenen THY maaş promosyonları ne zaman yatırılacak? İşte tüm detaylar…

THY PROMOSYON 2022 YILINDA NE KADAR OLDU?

Tam 15 sene önce yürürlüğe giren 2007/21 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile promosyonların bankalarca düzenlenmesinin önü açılmış, böylelikle enflasyon rakamları kapsamında düzenlemeler serbest bırakılmıştı. 2022 senesinde enflasyon rakamının da %78.62 olarak açıklanmasıyla beraber birçok kurum kuruluş promosyon oranlarında iyileştirme yaptı.

THY henüz bir promosyon güncellemesi yapmazken binlerce çalışanı gelecek müjdeli haberi bekliyor. HAVASEN’e göre, dağıtılması gereken promosyon miktarı 1.8 milyar TL.

ADALET BAKANLIĞI, POLİS, ÜNİVERSİTELER

Türk Hava Yolları’nın promosyon miktarı tartışılırken Adalet Bakanlığı personelinin 25 bin TL promosyon alacağı öğrenildi. Bir diğer tartışma ise EGM promosyonu üzerinde yaşanıyor.

2022 polis maaş promosyon miktarında Vakıfbank 30 bin TL’de diretirken polisler bu rakamında 50 bin TL’ye çıkmasında ısrarcı. Üniversiteler de enflasyon oranlarına göre düzenlemelere başlamış durumda.

Ahmet Bolat THY çalışanlarının beklediği müjdeyi verdi.

2
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
22
_a_rm_
Şaşırmış
27
sinirli
Sinirli
THY Promosyon 2022 Ne Kadar Oldu? Türk Hava Yolları Banka Maaş Promosyon Oranları
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Herkese maaşı oranında vermemekte ve kişisel bir hak olmadığı gibi sığ bir düşüncede ısrar ede ede gelinen noktadır. Nemalanmaya çalışanlar da da cabası.
    Banklar geleceksiniz eninde sonunda hak edenlere hak ettkleri teklifle geleceksiz. Abuk sabuk uygulamalarla değil.

    Cevapla