THY ödüllerinin sahipleri belli oldu

featured

Türk Hava Yolları’nca düzenlenen “Skylife Fotoğraf Yarışması”nın ödülleri sahiplerini buldu. Türk Hava Yolları’nın düzenlediği ‘Skylife Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri bu akşam gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

Keşfet” temasıyla bu yıl uluslararası alanda üçüncüsü düzenlenen ‘Skylife Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya SelçukTürkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sn. M. İlker Aycı’nın değerli katılımlarıyla bu akşam Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İlk üçte yer alan fotoğrafçıların ödül takdimlerinin bizzat Sn. Selçuk, Sn. Çavuşoğlu ve Sn. Aycı tarafından gerçekleştirildiği gecede Türk Hava Yolları Büyük Ödülü’nün kazananı Fei Xie oldu. Türk Hava Yolları İkinci Büyük Ödülü’nün kazananı Mustafa Kurtbaş ve Türk Hava Yolları Üçüncü Büyük Ödülü’nün kazananı ise Thi Ha Maung oldu.

Öte yandan, bir milyondan fazla bireysel fotoğrafçı ve 100’e yakın ulusal derneğin üye olduğu önemli bir uluslararası fotoğrafçılık organizasyonu olan Fédération Internationale de l’Art Photographique (FIAP) kategorisinin ödülleri de FIAP Başkanı Riccardo Busi tarafından takdim edildi. Busi sırasıyla, FIAP Altın Madalya kazananı Babak Mehrafshar’a, FIAP Gümüş Madalya kazananı Manabendra Bhattacharjee adına FIAP Türkiye temsilcisi Yusuf Biton’a ve FIAP Bronz Madalya kazananı Sabri Altın adına Ali Fuat Altın’a ödüllerini takdim etti.

Yine en etkin uluslararası fotoğraf topluluklarından biri olarak kabul gören Global Photographic Union (GPU) kategorisinin altın ve bronz madalya kazananlarına ödülleri, gecenin davetli isimlerinden oyuncu Engin Altan Düzyatan tarafından takdim edildi. GPU Altın Madalya kazananı Maria Cristina Garzone ve GPU Bronz Madalya kazananı Sujan Sarkar adına TFSF Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Duygu Nazire Kaşıkçı, ödüllerini ünlü oyuncunun elinden aldılar. GPU Gümüş Madalya kazananı Massimo Tommi’nin ödül takdimi ise fotoğraf sanatçısı ve FIAP onursal madalya sahibi İzzet Keribar tarafından gerçekleştirildi.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) kategorisinin altın ve gümüş madalya kazananlarına ödüllerini TFSF Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Duygu Nazire Kaşıkçı takdim etti. TFSF Altın Madalya kazananı Süleyman Üzümcü ve TFSF Gümüş Madalya kazananı İbrahim Aysündü ödüllerini Duygu Nazire Kaşıkçı’dan teslim aldı. TFSF Bronz Madalya kazananı Eshagh Aghaei ise ödülünü, TFSF Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Bölge Sorumlusu Tülay Emek’in elinden aldı.

‘En Çok Sergileme Ödülü’nü kazanan Maria Cristina Garzone’ye ise ödülü fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar tarafından takdim edildi.

Mansiyon ödülü alan ancak ödül törenine katılamayan fotoğrafçılar; Matt Meisenheimer, Ovi D. Pop, Abhijit Banerjee, Ee Long Tan, Abhishek Purohit, Mahfuzul Hasan Bhuiyan ve Vinod Kulkarni de gecede anılan isimler oldu.

Bununla birlikte, gecede FIAP Mansiyon Ödülü’ Ali Riza İzgi’ye, GPU Mansiyon Ödülü’nü de Valter Bernardeschi’ye takdim eden isim yine ünlü fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar oldu.

Toplu fotoğraf çekimi sonrası kapanışı gerçekleşen ödül töreninde konuşma yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı“Türkiye’nin küresel ölçekte en bilinen marka elçisi olarak bugün dünyanın 316 şehrinde ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu anlayışla bayrak taşıyıcı bir havayolu olarak faaliyet kapsamımızı salt uçuş operasyonlarıyla sınırlı tutmuyor; yüzlerce yıllık birleştirici ve kapsayıcı kültür mirasımızdan aldığımız ilhamla kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler bağlamında farklı ülke ve medeniyetleri birbirine bağlamanın, kültürler ve toplumlar arasında sayısız köprü kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün üçüncüsünü hayata geçirdiğimiz Skylife Fotoğraf Yarışmamız da tam da bu amaca hizmet eden icraatlarımızdan. Henüz üç yaşında olmasına rağmen kendi sahasına yepyeni bir soluk getiren fotoğraf yarışmamıza gösterilen rağbetten ötürü küresel marka elçimiz adına tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, ödül sahiplerini tebrik ediyorum.” dedi.

Global markanın bu yıl uluslararası alanda üçüncüsünü düzenlediği fotoğraf yarışması 15 Ocak 2019 itibariyle başladı. 26 Ağustos’ta sona eren başvuru süresince 115 ülkeden toplam 11 bin 455 fotoğraf, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF)’nun sistemine yüklendi. Sistem dâhilinde toplanan fotoğraflar, 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde İstanbul’da bir araya gelen uluslararası jüri tarafından değerlendirmeye alındı.

Dünyanın en önemli ve en büyük iki fotoğraf sanatı federasyonu olan FIAP ve GPU’nun Başkanları Riccardo Busi ile Ammamoil Matzakis, fotoğraf sanatçıları Yadid Levy, İzzet Keribar ve Ercan Akçay’ın yer aldığı jüri, iki gün süren değerlendirme sonunda yarışmada dereceye girenleri, mansiyon alanları ve sergilemeye değer görülen eserleri belirledi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY ödüllerinin sahipleri belli oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir