Türk Hava Yolları

THY Litvanya seferlerine başladı…. İstanbul-Vilnius uçağına özel karşılama

Türk Hava Yolları, bugün itibariyle İstanbul-Vilnius karşılıklı uçuşlarına yeniden başladı.

Türk Hava Yolları, bugün itibariyle İstanbul-Vilnius karşılıklı uçuşlarına yeniden başladı. Havarenamedya’da yer alan habere göre, ilk uçuşa özel havalimanı check-in noktalarında özel bir karşılama yapıldı. İstanbul-Vilnius seferleri Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri yapılacak.

BALTIKLARIN SESSİZ ŞEHRİ: VİLNİUS

Litvanya’nın başkenti Vilnius, günümüze kadar korunmuş tarihi yapıları, yemyeşil doğası, huzurlu yaşam tarzı ve özellikle mimarisi ile adeta açık hava müzesi görünümünde.  Vilnius, büyüleyici doğa manzaraları ile görülmeye değer, şirin bir Avrupa şehri. Litvanya’nın başkenti devasa tarihi yapılarına tezat daracık sokaklara sahip. İstanbul-Vilnius uçuşu yaklaşık üç saat sürüyor. Havalimanı, şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta.

Bir bakışta Vilnius

Litvanya’nın başkenti olan Vilnius, Doğu Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri. Sovyetler Birliği’nden ayrıldıktan sonra turistik açıdan önemli bir nokta olmayı başaran kent UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Coğrafi olarak kuzeyde kalsa da kıtanın ortasında yer alan bir Avrupa şehri görüntüsü çiziyor. Vilnius’un cazibesi sizi şehre geldiğiniz ilk anda saracak ve Litvanyalıların buraya neden “büyülü kent” dediklerini anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu