THY kaptan pilotu Ezgi Tosunoğlu Koca vefat etti

featured

Türk Hava Yolları (THY) kaptan pilotlarından Ezgi Tosunoğlu Koca (41) hayatını kaybetti.

2011 yılında THY Akademi’den mezun olan kaptan pilot Koca, bir süredir tedavi görüyordu. Koca’nın vefat haberi Türkiye Pilotlar Derneği (TALPA) tarafından duyuruldu.

Resim
Ezgi Tosunoğlu Koca, 2011 yılında THY Akademi’den mezun olmuştu.

Merhume Ezgi Tosunoğlu Koca’nın cenazesi Esenyurt İhsan Murat Bilgiç Camii’nde kılınacak Cuma Namazını müteakip toprağa verilecek.

Uzun süredir gördüğü kanser tedavisinden maalesef kurtulamadı

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Bolat mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başımız sağolsun.
TAFA’nın ilk kadın öğrencisi (33. Filo, 2011 mezunu) ve THY’nin Akademi mezunu ilk kadın sorumlu kaptan pilotu (A320) Ezgi Tosunoğlu Koca kardeşimiz uzun süredir gördüğü kanser tedavisinden maalesef kurtulamayarak bugün Hakkın rahmetine kavuştu. Kendisi, çok çalışkan, çok mütevazı biri olarak biliniyordu. Cenab-ı Allah’tan kendisine rahmet, ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekanı Cennet olsun.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY kaptan pilotu Ezgi Tosunoğlu Koca vefat etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    24 Mart 2023, 08:24

    Hayatında bir karıncayı bile incitmemiş melek gibi bir insandı. Ömrü boyunca çalıştı, çabaladı. Kimseye en ufak bir kötülüğü dokunmadı. Herkesi, herşeyi sevdi.. Sevilmemesi gerekenleri bile sevdi.. Mesleğine o kadar aşıktı ki gökyüzü onun herşeyi idi. Biran evvel iyileşip uçmayı hayal ediyordu. Şimdi melek olarak gökyüzüne uçtu Ezgi’m. İyi uçuşlar Kaptan’ım.. En sevdiğin yerde, göklerdesin artık.