Gündem

THY KAP’a bildirdi; Genel kurul ertelendi, kar payı yok!

Türk Hava Yolları, 31 Mayıs'ta yapılması planlanan genel kurulun ertelendiğini resmi olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a bildirdi.

Türk Hava Yolları, 31 Mayıs’ta yapılması planlanan genel kurulun ertelendiğini resmi olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a bildirdi. THY açıklamasında, “Ortaklığımız Yönetim Kurulu; 2018 yılı hesap ve faaliyetlerine ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın daha önce ilan edilen 31 Mayıs 2019 Cuma günü saat 14:30 yerine 28 Haziran 2019 Cuma günü saat 14:30’da yapılacak” ifadeleri yer aldı.

KAR PAYI DAĞITILMAYACAK

Bu açıklamanın ardından KAP’a bir bildirim daha yapan Türk Hava Yolları, bu yıl karını dağıtmama kararı aldı. Açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; “Ortaklığımız yasal kayıtlarında bulunan net dönem zararının geçmiş yıllar zararlarına transfer edilmesi, yasal kayıtlarda kar payı dağıtımına konu edilecek kaynak bulunmadığından, Türkiye Muhasebe/ Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TMS/TFRS)‘na uygun olarak hazırlanan mali tablolara göre elde edilmiş olan 4.045.000.000 TL net dönem karının da geçmiş yıllar karlarına transfer edilmesi uygun olup 2018 yılı Kar Payı Dağıtım Tablosu ekte sunulmaktadır.”

Hava Haber Türk Hava Yolları’nın genel kurulunun İstanbul seçimlerinden dolayı ertelendiğini duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu