THY İstanbul varışlı uçuşlarda da psikoaktif madde testi yapacak

featured

Türk Hava Yolları, uzun süredir İstanbul çıkışlı uçuşlarda uyguladığı psikoaktif madde ve limit dışı alkol kullanımı tarama testlerini artık İstanbul varışlı seferlerinde de gerçekleştirecek.

Airporthaber’de yer alan habere göre, THY Yönetimi tarafından personele yapılan duyuruda, söz konusu testlerin THY sağlık personeli tarafından sefer sonrası yolcu inişini takiben gerçekleştirileceği belirtildi.

İşte THY tarafından personele gönderilen o yazı:

“THY A.O’nun “Uçuş Personeli Alkol ve Psikoaktif Madde Kontrollerine İlişkin Talimat (SHT-3M)” kapsamında çalışan personelinin görevi esnasında psikoaktif madde ve limit dışı alkol kullanımını tespit etmeye yönelik rastgele tarama testi yapmakla yükümlüdür. İstanbul çıkışlı seferlerde yürütülen uygulamaya ek olarak, İstanbul varışlı seferlerde de alkol ve psikoaktif madde testleri yapılmaya başlanacaktır. Testler, Ortaklığımız sağlık personeli tarafından sefer sonrasında yolcuların inişini takiben uçak başında yapılacaktır. Uçuş ve kabin ekibi üyelerinin sağlık personeline gereken yardım ve kolaylığı göstermesi hususuna rica eder, emniyetli uçuşlar dileriz”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY İstanbul varışlı uçuşlarda da psikoaktif madde testi yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir