THY İstanbul aktarmalı tüm Lübnan seferlerinde indirim yapacak

featured
Cumali Selvi

Lübnan Turizm Bakanı Velid Nasır, Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul Havalimanı aktarmalı tüm Lübnan seferlerinde fiyatta indirime gideceğini belirtti.

Nasır, yayımladığı yazılı açıklamada, THY ile diasporadaki Lübnanlılar ve tüm turistlerin ülkeyi ziyaretini kolaylaştırmasına vesile olacak bir anlaşma yaptıklarını ifade etti.

Lübnanlı Bakan, bu anlaşma kapsamında dünyanın farklı noktalarından Lübnan’a İstanbul Havalimanı aktarmalı tüm uçuşlarda indirime gidileceğini belirtti.

Söz konusu anlaşmanın 1 Aralık 2021 – 28 Şubat 2022 tarihlerinde geçerli olacağı bilgisini paylaşan Nasır, THY’nin ayrıca yeni yıl dolayısıyla aralık-ocak döneminde Lübnan’a sefer sayısını artıracağını aktardı.

THY ile yapılan anlaşmanın amacına da değinen Nasır, bunu “diasporadaki vatandaşların Lübnan’a seyahatlerinin teşvik edilmesi ve zor bir süreçten geçen ülke ekonomisine bir nebze de olsa katkı sağlanabilmesi” olarak ifade etti.

Lübnan Turizm Bakanı ayrıca, gerçekleştirdiği bu kampanya dolayısıyla THY’ye teşekkür etti.

Turizm Bakanlığının ilk defa özel bir şirketle anlaşma yaptığı ifade ediliyor.

Çavuşoğlu’nun Beyrut ziyareti sonrası gelen açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 15-16 Kasım tarihlerinde resmi temaslarda bulunduğu Beyrut’ta Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Başbakan Necib Mikati, Meclis Başkanı Nebih Berri, Dışişleri Bakanı Abdallah Buhabib ve Turizm Bakanı Velid Nasır ile görüşmüştü.

Buhabib ile düzenlediği ortak basın toplantısında Çavuşoğlu, Lübnan ile her alanda ilişkileri daha da geliştirmek istediklerine dikkati çekerek, “Turizm bakımından Lübnan halkının birinci tercihi Türkiye, Türk halkının da Lübnan’a ilgisi ve sevgisi açıkça ortadadır.” demişti.

Turizm Bakanı Nasır da Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmede Türkiye ile karşılıklı turizm hacmini artırmak istediklerini belirtmişti.

Nasır, Türk turistlerin Lübnan’ı, Lübnanlı turistlerin de Türkiye’yi ziyaret etmelerini teşvik etmek için bir turizm anlaşmasının imzalanması gerektiğini vurgulamıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY İstanbul aktarmalı tüm Lübnan seferlerinde indirim yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir