1. Haberler
  2. Türk Hava Yolları
  3. THY ile Do&Co arasında ödeme pazarlığı

THY ile Do&Co arasında ödeme pazarlığı

featured

Türk Hava Yolları, geçtiğimiz mart ayından itibaren salgın sürecine girilmesi ile birlikte tüm ödemelerini yeni bir plana bağlamıştı. Çok acil durumlar haricinde dış şirketlere ödeme yapmayan THY’nin son 6 aydır ikram ortağı Turkish Do&Co’ya da ödemeleri büyük ölçüde durdurması sıkıntıya neden oldu.

Turkish Do&Co, bugünden itibaren uzun menzilde business class’ta başlayan sıcak yemek ve iç hatlarda ekonomide sıcak içecek servisinin başlatılması ile birlikte THY’den tekrar ödeme almayı planlıyor.

ARKA ARKAYA ÖNLEM

Salgın nedeniyle durdurulan ikram nedeniyle havacılık sektöründe bu alanda faaliyet gösteren tüm şirketler ağır yara almıştı. Turkish Do&Co, pandemi öncesinde Avrupa ve Ortadoğu hatlarında kullanılan servis şefi uygulamasını kaldırmıştı. Turkish Do&Co servis şeflerine kabin memurluğu imkanı verdiğini belirtse de koronavirüs salgını nedeniyle bu uygulama tam anlamı ile hayata geçirilememişti.

Arkasından da uçan şef uygulaması durdurulmuştu. Uçan şefler, uzun menzilli hatlarda görev yapıyor ve yolcuların karşısına şef üniforması ile çıkıyordu. Şefler, Turkish Do&Co personeli olarak görev yapıyordu. Uçuşlar dışında şefler mutfakta veya salonlarda çalışıyordu.

Tolga Özbek’te yer alan haberin devamı için tıklayınız

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY ile Do&Co arasında ödeme pazarlığı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir