THY dünyanın en güçlü 8. havayolu oldu

Uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in 2023 yılının ‘’Küreselde En Güçlü Hava Yolu Markaları’’ araştırması tamamlandı. Türk Hava Yolları 78,1 puan ile 8. sırada yer aldı.

featured

Uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2023 yılının ‘’Küreselde En Güçlü Hava Yolu Markaları’’ araştırması tamamlandı. Türk Hava Yolları 78,1 puan ile 8. sırada yer aldı.

​Bayrak taşıyıcı marka, 2022 yılında bu kategoride 31. sırada yer alırken önemli bir ivme kazanarak bu yıl ilk 10 sıralaması içerisine girdi.

Ahmet Bolat

Bayrak taşıyıcının sıralamadaki yükselişiyle ilgili olarak görüş belirten Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat;’’ Küresel havayolları arasında ‘’En Güçlü Hava Yolu Markaları’’ sıralamasında 8. Sıraya yükselmekten gurur duyuyoruz. 2022 yılına kıyasla markamızı 23 basamak birden yukarıya taşıdığımız için ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Bu başarıda pay sahibi olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ülkemizin Milli Bayrak Taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olmanın gücüyle markamızı daha nice başarılarla buluşturmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından beri ‘pazarlama ile finansman arasında köprü’ kurma amacını taşıyor. 20 yıldan daha uzun bir süredir markaların finansal değerini hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendiriyor ve bu markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak yılda yaklaşık 100 rapor hazırlıyor.

2
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
9
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY dünyanın en güçlü 8. havayolu oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir