THY Dallas’a ilk uçuşunu gerçekleştirdi; ABD’deki destinasyon sayısını 11’e çıkardı

featured

            Dünyanın en çok ülkesine uçan Türk Hava Yolları 24 Eylül tarihinde Dallas’a ilk uçuşunu gerçekleştirerek Amerika Birleşik Devletleri’nde sefer düzenlediği destinasyon sayısını 11’e çıkarmış oldu.

            Texas eyaletine bağlı Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 4. Şehri olan Dallas’a Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar olmak üzere haftada 4 sefer düzenleyecek olan Türk Hava Yolları, Dallas seferlerini yeni nesil geniş gövdeli Boeing 787-9 Dreamliner uçağıyla icra edecek.

          20. Yüzyılın başlarında petrolün bulunması ile Dallas şehri bölgede en önemli sanayi ve ticaret merkezi konumuna geldi. Petrol yataklarının yanı sıra şehirde çiftçilik de önemli geçim kaynaklarından biridir. Dünyanın en büyük havalimanları listesinde üst sıralarda yer alan Fort Worth Uluslararası Havalimanı şehre 1973 yılından beri hizmet vermektedir.

Yeni nesil uçaklarla filosunu genişleten bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları; yeni destinasyonlarla misafirlerine sınırsız bağlantı imkanı sunarken, Türk Hava Yolları kalitesini ve hizmetini dünyanın dört bir tarafına sunmaya devam ediyor.

Uçuş No.

Günler

Kalkış

Varış

TK  191

Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar

IST

14:10

DWF

18:55

TK  192

Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar

DWF

20:25

IST

15:50+1 gün

* Tüm saatler lokaldir.

* Türk Hava Yoları değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY Dallas’a ilk uçuşunu gerçekleştirdi; ABD’deki destinasyon sayısını 11’e çıkardı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir