Türk Hava Yolları

THY çalışanlarına zam kararı resmen duyuruldu; Kabin ve Yer personeli üyelerimize yüzde 20, -Kokpit personeline yüzde 25 oranında iade sağlandı

Hava İş genel başkanı sosyal medya üzerinden THY A.O. ile yapılan görüşme sonucunda Ekim ayı geçerli olmak üzere Kabin ve Yer personeli üyelerimize %20, -Kokpit personeline %25 oranında iade sağlandığını açıkladı.

Son dakika gelişmesine göre THY çalışanlarına zam kararı resmen duyuruldu; Kabin ve Yer personeli üyelerimize yüzde 20, -Kokpit personeline yüzde 25 oranında iade sağlandı. Hava İş genel başkanı sosyal medya üzerinden THY A.O. ile yapılan görüşme sonucunda Ekim ayı geçerli olmak üzere Kabin ve Yer personeli üyelerimize %20, -Kokpit personeline %25 oranında iade sağlandığını açıkladı.

Son dakika gelişmesi şöyle duyuruldu:  Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Değerli Üyelerimiz,

THY A.O. ile görüşmelerimiz sonucu, Ekim ayında geçerli olmak üzere, feragat ettiğiniz maaşlarınızdan; -Kabin ve Yer personeli üyelerimize %20, -Kokpit personeli üyelerimize %25 oranında iade sağlanmıştır. Kalan farklar T.İ.S. te ücret skalanıza eklenecektir.

Bu vesile ile zorlu pandemi sürecinde, dünyadaki rakip havayollarının hepsinde yaşanan fesihlere hiçbir üyemizi maruz bırakmamanın, verdiğimiz sözü tutmanın sevincini yaşıyoruz. Sizlerin kıymetli desteği ile nice kazanımlara erişeceğiz. Hayırlı, bereketli olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu