Türk Hava Yolları

THY Boeing 737 Max’leri ne zaman uçuracak?

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı yere indirilen Boeing 737 MAX’lerin durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aycı, "Boeing 737 Max'leri otoriteler 'tamamdır' diyene kadar uçurmayacağız" ifadelerini kullandı.

Türk Hava Yolları’nın yere çektiği Boeing 737 MAX’lerin ne zaman uçuşlara başlayacağı ile ilgili olarak  THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’dan açıklama geldi. Aycı, Boeing 737 Max’leri otoriteler ‘tamamdır’ diyene kadar uçurmayacağız” dedi.

AVRUPA’DAN ÖNCE KARAR ALDIK

Etiyopya Hava Yolları’na ait  Boeing 737 Max 8’in düşmesinin ardından uçakları yere çekme kararı aldıklarını dile getiren Aycı, bu kararı Avrupa ülkelerinden önce hayata geçirdiklerini söyledi. Bu uçakların tatmin edici bir onay alınmayana kadar tekrar seferlere koymayacaklarını dile getiren Aycı şu ifadeleri kullandı, “Uçakları indirme kararını Avrupa’dan önce aldık. Kendi içimizde tüm uçaklarımızı çek ettik, ‘bildirilmiş arıza var mı, yok mu’ diye tespitler yaptık ve sorun çıkmadı. Biz, Avrupa Sivil Havacılığı’ndan önce ABD’den de önce biz karar aldık ve uçaklarımızı indirdik. Bu uçaklar onay gelene kadar, tatmin edici onayları alana kadar uçurmayacağız. Otoriteler ‘tamamdır’ diyene kadar THY bu uçakları uçurmayacaktır.”

Etiketler

Hava Haber

Türkiye ve Dünya'daki tüm havacılık haberleri ile savunma sanayindeki gelişmeler bu portalda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı