THY Boeing 737 MAX için harekete geçiyor

featured

Türk Hava Yolları, Lion Air ve Etiyopya Havayolları kazasının ardından tüm dünyada yere indirilen Boeing’in sorunlu modeli 737 MAX için harekete geçiyor. 12 Boeing 737 MAX 8 ve 9’u yere indiren Türk Hava Yolları, Boeing’in imalat hattından çıkan 8 uçağını da teslim alamamıştı. Türk Hava Yolları bu uçaklardan dolayı uğradığı zararın tazmin edilmesi için Boeing’e tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

BOEING İLE ÇOK BOYUTLU GÖRÜŞÜYORUZ

İstanbul Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı,”(Boeing 737 Max uçaklarının durumu) Bu anlamıyla (Boeing ile) sıkı iş birliği ve görüşmemize devam ediyoruz. Çok boyutlu görüşüyoruz. Tazminat da bunun bir parçası, kayıplarımızın tazmin edilmesi bunun bir parçası” dedi. Hava Haber, 14 Mart’ta THY’nin Boeing’e dava açabileceğini gündeme getirmişti.

Bu arada Türk Hava Yolları’nın 8, SunExpress’in 5, Corendon Airlines’in ise 3 Boeing 737 MAX tipi uçağının üretimi bitti. Son montaj hattından çıkartılan uçaklar test uçuşlarının ardından teslim edilmeyi bekliyor.

kaynak: havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY Boeing 737 MAX için harekete geçiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir