THY bir gecede 50’den fazla uçağa DE-İCİNG ve ANTİ-İCİNG işlemi uyguladı

featured
service

Dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu Türk Hava Yolları, kış mevsiminin getirmiş olduğu olumsuz hava şartları sebebiyle uçuş güvenliğini riske atmamak adına çeşitli önlemler alıyor.

Misafirlerinin uçuş emniyetini ve konforlu seyahatini kendisine öncelikli hedef edinen bayrak taşıyıcı marka, zorlu hava koşullarında uçakların performansını korumak için uçaklara iniş-kalkış öncesi ve sonrasında çeşitli işlemler uyguluyor.

Bu işlemlerin en önemlileri de-icing ve anti-icing işlemleri. En basit tanımıyla, uçağı buzlanmanın ve soğuğun olumsuz etkilerinden korumak olarak ifade edilen bu işlemler, uçağın dış yüzeyinde bulunan buz, don ve kar’ın buz çözücü bir sıvı yardımıyla temizlenerek, özellikle de uçağın kanat ve kuyruk yüzeylerinde oluşan buzlanmanın giderilerek uçuş emniyetini güvenli hale getirme sürecini kapsıyor.(Tüm bu işlemler yaklaşık 10 dakika sürüyor.)

İstanbul Havalimanı’nda bugün gece saat 03.00’den bu yana toplamda 50’den fazla uçağa DE-İCİNG ve ANTİ-İCİNG işlemi uygulanmıştır. Gün boyu değişen hava koşullarına bağlı olarak işlemler de uygulanmaya devam edecektir.

Bayrak taşıyıcı marka, uçaklarına yaptırdığı bu işlemlerle, filosunda barındırdığı uçakların ve sorumluluğunu üstlendiği misafirlerinin seyahat güvenliğini ön planda tutarak konforlu bir uçuş imkanı sunuyor.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
THY bir gecede 50’den fazla uçağa DE-İCİNG ve ANTİ-İCİNG işlemi uyguladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.