Gündem

THY Başkanı İlker Aycı ateş püskürdü!

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, kapasitelerini düşüren özel havayolu şirketlerine ateş püskürdü. "Yüzde 30 kesinti yapıp başınız dik gezmeyin. Bizim gibi sorumluluk alın" diyen Aycı, ayrıca yeni rotalara odaklandıklarını ve hedeflerinde Seatle, Orlando ve Las Vegas olduğunu belirtti.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, havayolu şirketlerinin fahiş kapasite kesintisiyle ilgili şert eşetiride bulundu. Meksika’ya ilk uçuşu bir grup basın mensubuyla birlikte yapan Aycı, THY yüzde 8-9 kapasite keserken, yüzde 30’a varan kesinti yapanların başı dik gezmemesi gerektiğini belirtti. Aycı, “THY Türkiye’nin şirketi olma sorumluluğunu sonuna kadar yerine getiriyor. ‘Bakın bizim bilançomuz nasıl mükemmel. Onlar aşağı mı gidiyor? Biz nasıl büyüdük’ diye kimse rüzgâr yapmasın. Biz telafi etmek için çırpınıyoruz. Bayramda 176 ek sefer koyduk. Yüzde 30’un üstünde sefer kesen arkadaşlar başı dik gezmesin. Biraz eğsinler başlarını… Onları bizim aldığımız sorumluluğu paylaşmaya davet ediyorum” diye konuştu.

FİYATLARI ÇIPLAK HİZMET YOK

Bazı havayolu şirketlerinin çıplak fiyatla uçtuğunu, THY’nin verdiği hizmetlerle uçması durumunda kimin daha yüksek bilet ücretinin olacağının görüleceğini belirten Aycı, şunları söyledi: “Bizim verdiğimiz hizmetle uçsalar bizden daha pahalı olurlar. Bunları kamuoyunda paylaşmak istiyorlarsa tartışmaya da hazırım. Halep ordaysa, arşın burada. Hiç kimsenin ticari kazancında gözümüz yok. Ama kimse THY’nin üzerine yük atmasın. Medyada da onlarla ilgili tek bir haber çıkmıyor. Kapasite kestiler, pahalılar, rötar yapıyorlar diyen var mı?”

Kaynak: Sabah

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu