THY ambargo nedeniyle Aeroflot’un alamadığı 4 A350’yi istiyor

Rusya'nın Ukrayna işgali sonrası Avrupa Birliği'nin Rus şirketlerine uyguladığı ambargo Türk Hava Yolları'na yeni fırsat kapısı açtı.

YouTube video

Rusya’nın Ukrayna işgali sonrası Avrupa Birliği’nin Rus şirketlerine uyguladığı ambargo Türk Hava Yolları’na yeni fırsat kapısı açtı.

Cumali Selvi – Türk Hava Yolları’nın üçüncü Airbus A350 tipi uçağı TC-LGC İstanbul’da

Avrupalı uçak imalatçısı Airbus, ambargo nedeniyle Rus havayolu şirketi Aeroflot için ürettiği 4 A350 tipi uçağı teslim edemedi.

Bu noktada devreye giren Türk Hava Yolları, 4 Airbus A350 tipi uçağı istedi. THY ile Airbus arasındaki görüşmeler sürüyor.

YouTube video

Görüşmeler olumlu neticelenirse Aeroflot için üretilen A350’ler daha uygun bir fiyata THY filosuna katılmış olacak. Uçakların teslimatı, görüşmelerin ardından belli olacak.

Halihazırda Türk Hava Yolları filosunda 6 adet A350 tipi uçak görev yapıyor. THY son olarak 20 Şubat’ta TC-LGF kuyruk tescilli Airbus A350-900 tipi yeni uçağı filosuna katmıştı.

İKİ SINIFLI KABİN… 329 KOLTUK…

THY’nin A350-900 uçağı, modern ve konforlu, 32 adet “Business” ve 297 adet “Comfort ekonomi” olmak üzere 329 koltuklu iki sınıf kabin düzenine sahip. Buna ek olarak uçak, uzun mesafeli uçuşlarda daha keyifli bir yolcu deneyimi için yüksek çözünürlüklü ekranlar ve internet bağlantısı sunan en yeni nesil uçak içi eğlence sistemi ile donatılmış durumda.

YouTube video

YouTube video

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
THY ambargo nedeniyle Aeroflot’un alamadığı 4 A350’yi istiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir