THY 31 Aralık’ta çalışanlarını izne çıkarıyor!

featured

Türk Hava Yolları’ndan personele yönelik duyuruda 31 Aralık Pazartesi günü, normal mesai yapan tüm personele izin verileceği duyuruldu. 29-30 Aralık günü Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınma sürecinde uçuş ekipleri başta olmak üzere normal mesai düzeni harici tüm çalışanlar normal mesailerine devam edecekken, normal mesai düzeninde görev yapanlar izinli sayılacak. Çalışanların izinleri yıllık izinden düşülecek.

İşte THY’den çalışanlara yapılan o duyuru:

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Normal mesai düzeninde görev yapılan ünitelerde (yurt dışı hariç)  toplu izin kapsamında 31 Aralık 2018 Pazartesi günü yıllık ücretli izin olacak şekilde değerlendirilmesi kabul edilmiş ve ekteki duyuru ile sizlerle paylaşılmıştı.

Birim yöneticileri tarafından, izinli olacak günde çalışmaların aksamaması için asgari sayıda çalışanımız belirlenerek görevlendirilebilecektir. Bu görevlendirme için fazla mesai ödemesi yapılmayacak, görevlendirilen personelin ilgili tarihi senelik izinli sayılmayacaktır.

Yukarıda belirtilen tarih için sisteme otomatik olarak izin girişi yapılacağından Çalışan Portalinden herhangi bir talep yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Bu tarih için daha önce izin talebi yapan personelimizin herhangi bir değişiklik yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Yıllık izin hakkı olmayan veya yıllık izin hakkedişi henüz gerçekleşmemiş personelimizde kullandırılan bu yıllık izin, hak edilecek izin bakiyelerinden mahsuplaştırılacaktır.

Kaynak: Airporthaber

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY 31 Aralık’ta çalışanlarını izne çıkarıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir