THY, 1 yıl aradan sonra Seyşeller uçuşlarına yeniden başladı

featured

Türk Hava Yolları, salgın nedeniyle bir yıl aradan sonra İstanbul-Seyşeller arasında düzenli uçuşlara yeniden başladı.

Türkiye’nin ulusal havayolu, COVID-19 salgını nedeniyle geçen yıl Mart ayında Seyşeller’e tarifeli uçuşlarını durdurdu. Ada ülkesi bu yıl 25 Mart’ta sınırını yeniden açtığında, THY Salı ve Cuma günleri haftalık iki uçuşla hizmetlerine devam edeceğini duyurdu.

Seyşeller Turizm Kurulu (STB) CEO’su Sherin Francis, Türkiye’nin ulusal havayolunun uçuşlarının yeniden başlamasının “yeniden büyümemiz için gün sonunda olduğu gibi Seyşeller için önemli bir kilometre taşı olduğunu” söyledi.

“Turizm endüstrimiz için, havayollarına ihtiyacımız var. Bağlantılar ve frekanslar açısından çeşitlilik sağlıyorlar. Türk Hava Yolları için, güçleri bu ülkelerle çok fazla bağlantıları olduğu için Orta ve Doğu Avrupa’ya bağlanabilmeleridir. Bunlar şu anda bizim için üretim yapan pazarlar. Batı Avrupa’dan ziyaretçi almakta hala çok güçlükler yaşadığımızı bildiğimiz bir zamanda işi daha da geliştirmemize yardımcı olacak” dedi.

Seyşeller Sivil Havacılık Otoritesi’nin (SCAA) hava taşımacılığı görevlisi Kurtis Lespoir, THY’nin dönüşünün Seyşeller için iyi bir haber olduğunu ve pazarda güveni yeniden tesis etmek için yapılan ortak çabaları onayladığını söyledi.

“Pandemiden önce, önümüzdeki yıllarda havayolunun önemli ölçüde büyüyeceğini öngörmüştük, ancak bu, Mart 2020 itibarıyla çok keskin bir düşüş yaşadık. Ancak, bugün THY’nin dönüşü, yolumuza geri döneceğimize dair bize yenilenmiş bir umut getiriyor. Türk Hava Yolları yolcu uçuşlarının yaz sezonu ve sonrasında yeniden başlamasıyla uluslararası havalimanında trafikte artış bekleniyor ”dedi.

Türk Hava Yolları Seyşeller Genel Müdürü Fatih Mehmet Kursun STB’ye yaptığı basın açıklamasında, “kendisinin ve ekibinin uzun ve zorunlu bir aradan sonra Seyşeller’e dönüyor olmaktan büyük heyecan duyduklarını” söyledi.

“Adalara uçuşlarımızı yeniden başlatmak pazara şimdiden büyük bir etki yaptı. Şu ana kadar Orta ve Doğu Avrupa’dan aldığımız talepten çok memnunuz.”

Bu bir yıllık süre boyunca düzenli uçuşlarının olmaması nedeniyle, havayolu Batı Hint Okyanusu’ndaki ada ülkesine bir dizi geçici kargo uçuşu yapıyordu.

Türk Hava Yolları Seyşeller’e 490.000 kg’ın üzerinde gelen kargo ve 2020’de yaklaşık 108.000 kg giden kargo taşıdı. Bu yıl Mart ayında, 3,000 kg’ın üzerinde giden kargo olmak üzere 15.000 kg’ın üzerinde gelen yolcu kargosu kaydedildi.

Seychellois’e ait bir şirket olan EAST Services, ülkeye kargo sevkiyatı getirmek için Türk Hava Yolları’nı da ekledi.

Mart ayında Seyşeller sınırlarının ticari yolcu uçuşlarına yeniden açılmasından bu yana, 5 havayolu Emirates, Ethiopian Airlines, Qatar Airways, Aeroflot, EL AL ve Arkia Israeli havayolları, düzenli uluslararası uçuşlar gerçekleştiren Air Seychelles ile birlikte hizmet veriyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY, 1 yıl aradan sonra Seyşeller uçuşlarına yeniden başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir