Thodex’in firari CEO’su Özer şikayetlerin geri çekilmesi için 2 milyon lira gönderdi

featured

Kripto para borsası Thodex üzerinden binlerce insanı dolandırdığı iddia edilen şirketin CEO’su Faruk Fatih Özer, geçen hafta şikayetlerini geri çekmesi karşılığında iddiaya göre 8 müştekiye toplamda 2 milyon lira gönderdi. Özer’in 1 milyon 123 bin lira gönderdiği müşteki Yusuf D.’nin avukatı Sinan Keskin, “Savcılığa şikayetten vazgeçme dilekçeleri sunuyoruz” dedi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Thodex isimli kripto para borsasında binlerce kişinin dolandırıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma devam ediyor.

Müşteki avukatlarından Sinan Keskin, yurt dışında firari bulunan şirketin CEO’su Faruk Fatih Özer’in ve Thodex şirketinin avukatının kendisiyle irtibata geçtiğini ve uzlaşmaya gitmek istediklerini söyledi.

Avukat Sinan Keskin, “Biz de buna istinaden uzlaşma görüşmelerini müvekkillerimizin hak ve menfaatleri gereğince yürüttük. Aynı zamanda müvekkillerimizden bu uzlaşmaya onay verdiklerine dair yazılı ve sözlü taahhüt aldık, muvafakat aldık. Buna istinaden geçen hafta perşembe günü müvekkillerimizin hesabına uzlaşmaya konu zarar miktarı yatırılmış olup, biz de tarafımızdan teyit ettik” şeklinde konuştu.

Müvekkilerini tek tek arayarak bu uzlaşma durumundan haberdar ettiklerini belirten Keskin, “Ofisimizi bir hayli bu konuyla ilgili arayan şu anda mağdurlar söz konusu. Aynı zamanda yeni vekalet çıkartan müvekkillerimiz de var. Bunlarla ilgili uzlaştırma görüşmeleri devam ediyor” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Thodex’in firari CEO’su Özer şikayetlerin geri çekilmesi için 2 milyon lira gönderdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir