Haberler

THK siyasetin oyuncağı haline geldi!

Türk Hava Kurumu uçaklarının Ege Bölgesi'nde çıkan yangınlarda kullanılamamasıyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den açıklama geldi. Kurumun siyasetin oyuncağı olduğunu söyledi, ana muhalefet partisiyle birlikte hareket ettiğini söyledi. 

Türk Hava Kurumu uçaklarının Ege Bölgesi’nde çıkan yangınlarda kullanılamamasıyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den açıklama geldi. Kurumun siyasetin oyuncağı olduğunu söyledi, ana muhalefet partisiyle birlikte hareket ettiğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türk Hava Kurumu uçaklarının Ege’de çıkan orman yangınlarında kullanılamamasıyla ilgili Manisa’da katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

Pakdemirli, Türk Hava Kurumu’na ait uçakların güvenli olmadığını, bakanlık personelinin bu nedenle bu uçakları kullanmak istemediğini belirtti. THK’nın envanterinde bulunduğu söylenen 20 uçağın kullanılamaz halde olduğunu söyledi.

Pakdemirli, Türk Hava Kurumu’nun kendi bakımlarını yapan bir kuruluş olduğunu ifade etti. “Bu hurda uçaklara biz şimdiye kadar 85 milyon dolar para vermişiz. Bu sene 4 milyon euro vermedik diye mi oluyor bunların hepsi? Bir adamı sırtında 40 sene taşı bir gün indir böyle mi olacak yani. Türk Hava Kurumu siyasetin oyuncağı olmuş durumdadır ana muhalefet partisiyle birlikte hareket ediyor” diye konuştu.

BAĞLANTILI HABER:
Sahibinden 100 bin TL'ye F-4 Phantom

kaynak: havahaber.com

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı