TGS personeline CED bilet sürprizi: Çocukları da dahil edildi.. Ced bilet nedir?

Turkish Ground Services (TGS) çalışanlarına müjdeli haber geldi. TGS’nin çalışanlarına gönderdiği mesaja göre şirket çalışanlarına yeni CED bilet hakkı tanındı.

featured

Turkish Ground Services (TGS) çalışanlarına müjdeli haber geldi. TGS’nin çalışanlarına gönderdiği mesaja göre şirket çalışanlarına yeni CED bilet hakkı tanındı. Buna göre TGS personellerinin çocukları da CED bilet hakkından faydalanabilecek. Bu karar şirkette altı aynı dolduran tüm çalışanları kapsayacak.

Aynı mesajda TGS’de, şef altı pozisyonlarda çalışan personellerin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına alındığını da duyuruldu.

Ahmet Bolat

Tüm iştirak şirketlerinde de geçerli olacak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Çalışma arkadaşlarımızın sosyal haklarında iyileştirmelere devam ediyoruz. CED bilet hakkındaki kapsam genişlemesi tüm iştirak şirketlerinde de geçerli olacak. IT değişikliklerini Ramazan Bayramına yetiştireceğiz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası için diğer şirketlerin çalışmaları devam ediyor. Bittikçe oralarda da çalışanlarımız daha iyi sağlık hizmetlerinden yararlanacaklar.

2023 yılının kazanç ve bereketlerinden tüm THY ailesini yararlandırmaya devam edeceğiz.”

Ahmet Bolat’ın Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu Başkanlığına gelmesinin ardından TGS personeline de CED bilet hakkı verilmişti.

Ced bilet nedir?

THY’nin internet sitesinde Ced Bilet’le ilgili şu bilgiler yer alıyor:

Türk Hava Yolları ailemizin bireyleri çalışma sürelerine bağlı olarak; Pass, Zed ve Ced biletleriyle seyahatlerinde, özel indirim haklarına sahip oluyor. Pass bilet, kurumumuzda bir yılını dolduran çalışanlarımıza eşleri ve çocuklarıyla birlikte Türk Hava Yolları ile ücretsiz veya indirimli seyahat edebilme hakkı veriyor. Zed bilet, yine bir yılını dolduran çalışanlarımıza, sadece vergileri ödeyerek eşleri ve çocuklarıyla birlikte anlaşmalı hava yolu firmalarıyla seyahat edebilme imkanı tanıyor. Ced bilet ise 3 ayını dolduran tüm çalışanlarımıza Türk Hava Yolları uçuşlarında, eşleri ve çocuklarıyla birlikte özel indirimle seyahat edebilme hakkı sunuyor.

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
TGS personeline CED bilet sürprizi: Çocukları da dahil edildi.. Ced bilet nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    2 Nisan 2023, 00:02

    Sayın başkan emekli olan TGS bersonelinin ÇED biket hakkını neden elinden aldınız yazık degilmi bu insanlar yıllardır bu sektorde ter döktü emek verdi lütfen gereğini yaparsanız seviniyiz