TF-GAY olarak gelip TC-LOL olmuştu.. THY filosundan bir uçak daha ayrıldı

featured
Cumali Selvi

Türk Hava Yolları filosunda yer alan Airbus A330 tipi uçaklardan biri daha filodan ayrıldı. Uçak üzerindenki THY logoları silindi. Şimdi yeni sahibini bekliyor. THY filosundan ayrılan Airbus A330’un ilginç bir hikayesi vardı.

Wow Air TF-GAY tescillini eşcinsel haklarını savunmak için koymuştu.

Türk Hava Yolları bu uçağı  İzlanda merkezli düşük bütçeli havayolu Wow Air’in iflasının ardından filosuna dahil etmişti. WOW Air’de bulunurken eşcinsel haklarını savunmak için TF-GAY tesciliyle uçan uçak, 2019 yılında THY filosunda katıldıktan sonra TC-LOL tescilini almıştı.

WOW Air, San Fransiscco ve Reykjavik arasındaki uçuşlarda kullandığı TF-GAY tescillini eşcinsel haklarını savunmak için koymuştu.

TC-LOL tescili uçağın THY logolarının silindiği görseli havacılık fotoğrafçısı Cumali Selvi tarafından kaydedildi.

THY pilotu Nijerya’da yanlış piste indirmişti

TC-LOL tescilli uçak şirket filosundayken büyük tehlike atlatmıştı.  TK627 sefer sayısı ile İstanbul Havalimanı’ndan kalkış yapan THY’ye ait TC-LOL kuyruk tescilli Airbus A330 tipi uçak, Nijerya’da yanlış piste iniş yapmıştı.

Nijerya’nın Port Harcourt kentine inişe geçen THY kokpit ekibi pist kenar ışıklarını orta hat ışıkları sanınca pist dışına iniş gerçekleştirdi. Olay sonrası Port Harcourt Havalimanı’nın uçuşlara kapatılmıştı. Uçağın pilotları ise kızağa çekilmişti.

1
mutlu
Mutlu
1
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
TF-GAY olarak gelip TC-LOL olmuştu.. THY filosundan bir uçak daha ayrıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Avatar
    2 sene önce

    Takip edilebilecek haber sitesi olmaktan lütfen uzaklaşmayın.

    Cevapla