Temel Kotil öğrencileri heyecanlandırdı: Gelsinler sürprizimiz olacak

Türkiye'nin Milli Savaş Uçağı Paris'te görücüye çıkacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ürünlerin sergileneceği TEKNOFEST 2021’de HÜRKUŞ, AKSUNGUR ve GÖKBEY uçuş gösterisi gerçekleştirecek.

TUSAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, firma her yaştan yüz binlerce kişinin katıldığı Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te bu yıl da yerini alacak.

TUSAŞ, festivalde yetenek programları, işe alım süreçleri ve kariyerle ilgili soruları bire bir cevaplayacak.

Firma ayrıca, genç katılımcılar arasında etkileşimi artıracak olan “Pilot Sensin” ve “Odaklan ve Havalan” adında keyifli aktivitelerin de yer alacağı sürpriz etkinlikler gerçekleştirecek.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da gösteri uçuşu gerçekleştirecek HÜRKUŞ, bu kez de geçtiğimiz aylarda ilk kez tanıtılan Hava Yer Entegrasyon Uçağı (HYEU) ile katılımcıların nefeslerini kesecek.

TUSAŞ tarafından geliştirilen özgün platformlardan GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri ve AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı ilk kez TEKNOFEST’e özel uçuş gösterisi sergileyecek.

Festival kapsamında TUSAŞ standında VR tabanlı sanal hangar turu, hava araçlarını deneyimleme imkanı sunan simülatörler ve çok sayıda sürpriz etkinlikler de yapılacak.

Genç çocuklara özellikle ilkokulda okuyanlara sürprizimiz var

Fuar alanında gazetecilere açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Temel Kotil, “Ben Selçuk Bey’in kendisine kişisel olarak teşekkür ediyorum. Şimdi Tuşas olarak bütün ürünlerimizi getirdik. Şimdi onları nasıl olsa yarın göstereceğiz, bence önemli olan o değil bu fuarın, bu aktivitenin en önemli bileşenleri çocuklar, gençler biz bu gençlerin dokunmasını istiyoruz. Yapılan uçaklara, Milli muharebe ve Gökbey’e dokunmasını istiyoruz. Genç çocuklara özellikle ilkokulda okuyanlara sürprizimiz var, şimdi onu burada söylemiyeyim hep beraber sürprizi görecekler. Dediğim gibi bu dünyadaki en önemli aktivite gençler için. Türkiye’nin Savunma sanayinde ve Havacılıkta devrim yaptığını herkes söylüyor, biz de söyleyelim. Ama asıl büyük devrim ilkokuldaki çocuklardan başlayarak büyük bir heyecan var. Aslolan da budur.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Temel Kotil öğrencileri heyecanlandırdı: Gelsinler sürprizimiz olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir