TEKNOFEST’te ilk sürpriz; Sukhoi Su-35 İstanbul’da

featured

İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (TEKNOFEST 2019) için ilk sürpriz bugün yaşandı. Rusların Sukhoi Su-35 tipi uçağı İstanbul Atatürk Havalimanı’na indi. Bu gelişmeyi Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar duyurdu. Bayraktar sürpriz uçaklardan ilkinin İstanbul Atatürk Havalimanı‘na geldiğini ” Sürpriz konuklarımızdan biri geldi. #TEKNOFEST ” mesajı ile duyurdu.

RUSLARIN HANGİ UÇAĞI TEKNOFEST’E GELECEK

MS-21Sukhoi Superjet 100Be-200 ve Su-35 gibi uçakların da bu yıl TEKNOFEST’te yer alması bekleniyor. Bunların yanı sıra Rus hava akrobasi ekibi Russian Kinghts’nın da bir gösteri yapması planlanıyor.

TEKNOFEST 2019 NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK?

TEKNOFEST 2019 için geri sayım başladı. Yapay Zeka’dan Uçan Araba’ya; Otonom Sistemlerden Uzay Teknolojileri’ne birçok farklı alanı içeren toplam 2 Milyon TL’ye varan ödüllü yarışmalar için son başvuru tarihi 28 Şubat 2019’du. TEKNOFEST, 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda yapılacaktır.

TEKNOFEST’TE NE KADAR ÖDÜL VERİLECEK?

Kazanan takımlara 2 milyon TL’nin üzerinde ödül verileceği teknoloji yarışmalarına başvurular www.teknofestistanbul.org adresi üzerinden 28 Şubat’a kadar alınmıştı. Yarışmacı takımları, para ödüllerinin yanı sıra projeleri için verilecek olan teknik danışmanlık ve malzeme desteği de bekliyor.

kaynak: havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
TEKNOFEST’te ilk sürpriz; Sukhoi Su-35 İstanbul’da

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir