TEKNOFEST için tarih belli oldu

featured

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek TEKNOFEST’in tanıtımı, Atatürk  Havalimanı Özel Hangarlar Bölgesi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ilki geçen  yıl gerçekleştirilen TEKNOFEST’in gençleri heyecana sürüklediğini ifade ederek,  TEKNOFEST’in özgünlüğüne işaret etti.

 

Demir, “Bu modelin Türkiye’nin tamamına, bütün illerine benzer şekilde  yayılması için başta Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mız ve Savunma Sanayii  Başkanlığı’mız olmak üzere devlet kuruluşlarımızın da bütün destekleri vermesi  gerektiğine inanıyorum.” dedi. TEKNOFEST’in, gençlerin ve Türk milletinin havacılığa ve teknolojiye  yönelik heyecanını ortaya koyduğunu belirten Demir, gençlerin ve Türk milletinin;  havacılık, uzay ve teknolojide bugüne kadar yaptıklarının daha iyisini hayata  geçirebileceğini, TEKNOEST 2019’da ve gelecek dönemde bunun görülebileceğini  söyledi.

 

Demir, TEKNOFEST’te ekilen tohumların filizlerinin ileride  yeşereceğini göreceklerini ifade ederek, “Bu ekilen tohumlar, bu faaliyetlerle  oluşturulan fidanlar yetişmeli, büyümeli. Devletin burada en önemli görevi yol  açmak… Yol açtıktan sonra enerji, istek, gayret orada… Bu gayretler ülkemizi  layık olduğu yere götürecektir.” diye konuştu.

 

“GEÇEN YILKİ RAKAMLARI KATLAYARAK ARTIRACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı  Mehmet Fatih Kacır da etkinliğin geçen yıl 550 binden fazla ziyaretçiyle  gerçekleştiğini hatırlatarak, TEKNOFEST’in binlerce dakika görsel habere, on  binlerce yazılı habere dönüştüğünü, etkinlikte hava araçlarının 365 kez sorti  yaptığını ve 200 saatten fazla uçuş gerçekleştiğini anlattı.

 

TEKNOFEST ile ilgili bilgilerin dünyada 300 milyondan fazla kişiye  ulaştığını aktaran Kacır, “Bütün bunlar açıkçası hem bize büyük bir heyecan ve  umut verdi hem de 2019 ve sonrası için sorumluluğumuzu daha da artırdı. Bu yıl inşallah rakamları katlayarak artıracağımıza inanıyoruz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
TEKNOFEST için tarih belli oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir