Tebriz-Ankara seferleri 31 Ekim’de başlayacak

featured

Doğu Azerbaycan Havalimanları Genel Müdürü Ramin Azeri, Tebriz-Ankara seferlerinin 31 Ekim’den itibaren Tebriz Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştirileceğini söyledi.

Gazetecilere verdiği röportajda açıklamalarda bulunan Azeri, ‘Tebriz-Ankara seferi Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilecek ve açıklanan tarifeye göre her Pazar günü Tebriz havalimanına 15:05’te inecek ve saat 16:00’da Tebriz’den Ankara’ya hareket edecek’ dedi.

IRNA’da yer alan habere göre, Tebriz Uluslararası Havalimanı’ndan İstanbul, İzmir ve Erivan’a seferler yapıldığına atıfta bulunan Azeri, ‘Tebriz-İstanbul güzergahı bu yılın ilk yarısında İran Havalimanları ve Hava Seyrüsefer Şirketi’nin en yoğun dış hat güzergahı oldu’ diye konuştu.

1950 yılında Tebriz’de faaliyete başlayan ve şehrin kuzeybatısında yer alan Tebriz Şehit Medeni Uluslararası Havalimanı, yolcu ve kargo taşımacılığı için iç ve dış hat uçuşlarını kabul edecek havalimanı olarak seyrüsefer ve havacılık hizmetleri sağlama misyonu ile 24 saat faaliyet yapmaktadır.

Koronavirüsün patlak vermesinden önce havalimanında günde ortalama 45 iç hat ve altı dış hat uçuşu yapılıyordu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Tebriz-Ankara seferleri 31 Ekim’de başlayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir