TCI, Türk Hava Yolları Kabin Servis Eğitim Simülatörleri (CST) Projesini Başarıyla Tamamladı

featured

TCI Kabin İçi Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.  2011 yılında havacılık sektörünün yerlileştirilmesi kapsamında ve havacılık sanayiine tasarım, sertifikasyon ve üretim alanında büyük katkı sağlaması hedefiyle Türk Hava Yolları (THY) ve Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ)  ortaklığı ile kurulmuştur.

TCI, THY Kabin Servis Eğitim Simülatörleri projesini tasarım, üretim ve montaj aşamalarıyla birlikte tamamen yerli olarak tamamladı.

THY Uçuş Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren eğitim birimi tarafından uçuş personellerine işbaşı öncesinde ve sonrasında havacılık otoritesi tarafından belirlenen aralıklarla verilen uygulamalı eğitimler gerçek bir uçağın kabin ortamı simüle edilmiş sınıflarda verilmektedir. THY personeliyle birlikte diğer havayolu personellerine de hizmet veren Uçuş Eğitim Merkezinde Airbus 320, 330 ve Boeing 737, 777 tipi uçakların eğitimlerde kullanılmak üzere tamamen gerçekçi ve temsili modelleri TCI tarafından üretilmiştir.

2018 yılında başlanan projenin tasarım, üretim ve montaj aşamalarında TCI önderliğinde yerli tedarikçiler de faaliyet göstermiş olup 2020 yılı itibariyle proje başarıyla tamamlanarak THY Uçuş Eğitim Merkezi hizmetine sunulmuştur.

TCI, gerçekleştirdiği başarılı projeyle aynı zamanda yerli üreticiler ile bu ürün gamında bir iş ekosistemi oluşturmuştur.

Bu yıl 10. yılını kutlayan şirket geliştirdiği ürünler ve aldığı ihalelerle birlikte “Uçak Kabin İçi” alanında dünyada önemli bir oyuncu haline gelme yolunda hızla ilerlemektedir. Bugüne kadar 200’ün üzerinde uçağa başta mutfak sistemleri olmak üzere çeşitli ürünler tasarlayıp üreten şirket; Boeing, Airbus, Stelia gibi sektörün öncü firmalarının tedarikçi kataloğunda yer almakta, böylece dünyadaki birçok havayolu ve Uçak Leasing Firmasına hizmet vermektedir. 6 ülkeye ihracat yapan TCI, aynı zamanda THY ve Sun Express gibi havayollarının da önemli bir tedarikçisi ve destek sağlayıcısı konumuna gelmiştir.

Uçak Kabin İçi Ürünlerin tasarım, test, sertifikasyon ve üretimleri alanındaki uzmanlığını gün geçtikçe artıran TCI, Sabiha Gökçen yerleşkesinde 165 personeli ile faaliyet göstermektedir. Yakın gelecekte Lavatory, Cargo Container, Cargo Pallet, Overhead Bin, Side Wall Panel gibi diğer sektörel ürünlerle ürün gamını genişletmeyi hedefleyen TCI, yerli alt yüklenicileriyle birlikte havacılık alanında önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
TCI, Türk Hava Yolları Kabin Servis Eğitim Simülatörleri (CST) Projesini Başarıyla Tamamladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir