TATCA’dan THY Başkanı Ahmet Bolat’a Cevap: “Havacılık Kurallarına Tam Sadık Kalarak Çalışıyoruz”

featured

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA), THY Başkanı Ahmet Bolat’ın açıklamalarına yanıt verdi. TATCA, hava trafik kontrolörlerinin yüksek standartlara ve belirlenmiş prosedürlere uygun olarak görev yaptığını vurguladı.

TATCA, “Hava trafik kontrolörleri olarak inisiyatif almadan çalışma faaliyetiyle uluslararası ve ulusal havacılık kurallarının ve prosedürlerine sadık kalarak görevimizi yerine getirmekteyiz. Mesleğimizin gerektirdiği yüksek standartlara ve belirlenmiş prosedürlere tam uygun olarak çalışmaktayız” dedi.

“Hava trafik kontrolörleri olarak inisiyatif almadan çalışma faaliyetiyle uluslararası ve ulusal havacılık kurallarının ve prosedürlerine sadık kalarak görevimizi yerine getirmekteyiz. Mesleğimizin gerektirdiği yüksek standartlara ve belirlenmiş prosedürlere tam uygun olarak çalışmaktayız. Havalimanlarımızın, hava sahamızın trafik yoğunluğu ve etkinliği bakımından rekordan rekora koştuğu bu günlerde, mesleğimizin önemini ve değerini gösterebilmek, özlük haklarımızı kazanabilmek adına büyük bir gayret gösteriyoruz. Havacılık paydaşlarından emeklerimizin görmezden gelinmesi ve kamuoyunda yanlış algı yaratabilecek ifadeler yerine haklı çabamıza destek bekliyoruz. Mesleğimizin yüksek sorumluluğun bilincinde olduğumuzu, işimizin doğası gereği zaten güvenlik ve operasyonel etkinlik adına sürekli bir denetime tabi olduğumuzu, ayrıca hukuki alanda kendimizi savunmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. Son olarak “Fatigue Risk Management” (Yorgunluk Risk Yönetimi) kapsamında; aşırı yorgunluk, stres veya duygusal zorlukların hava trafik kontrolörlerinin görevlerini güvenli ve etkili bir şekilde yerine getirebilmesini olumsuz etkilediğini hatırlatırız. Hava trafik kontrol hizmetlerinin güvenliğini ve kalitesini korumak kritik öneme sahiptir ve havacılık otoriteleri tarafından desteklenmesi gerekir.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
TATCA’dan THY Başkanı Ahmet Bolat’a Cevap: “Havacılık Kurallarına Tam Sadık Kalarak Çalışıyoruz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir