1. Haberler
  2. Havacılık
  3. Tam kapanmada uçak seyahatleri nasıl olacak?

Tam kapanmada uçak seyahatleri nasıl olacak?

featured

Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüs salgınında alınan yeni kısıtlama kararlarını açıkladı. Ramazan Bayramı’nı kapsayacak şekilde 3 hafta süreyle tam kapanma uygulanacağını duyuran Erdoğan, ayrıca şehirler arası yolculuğun izne tabi olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından gözler uçak seyahatlerinin nasıl olacağına çevrildi. Daha önceki kısmı kapanmada uçak bileti olan yolcular yasaktan muaf sayılmıştı. Benzer durumun 18 günlük kapanmada olup olmayacağı henüz belli olmadı. Acil durumlarda yada özel izinlerde uçakla seyahat edilebileceği değerlendiriliyor. Karar İçişleri Bakanlığının yayınlanacağı koronavirüs genelgesiyle verilmesi bekleniyor.

THY’DEN AÇIKLAMA: YOLCULARIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Uçakla şehirlerarası seyahatler ile ilgili şartlar hakkında soru soruyorsunuz. Yetkili mercilerden detay bilgi aldığımızda sizleri kanallarımızdan bilgilendireceğiz. Hiçbir yolcumuzu mağdur etmeyeceğiz.” dedi. Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada ise, seyahatlerin engellenip engellenmeyeceğinin resmi otoriteler tarafından verilecek karar sonrası açıklanacağı kaydedildi.

Resim

PEGASUS: HENÜZ NETLİK KAZANMADI

Pegasus Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi: “29 Nisan 2021 itibarıyla uygulanacak olan yeni kapanma sürecinde bileti olan misafirlerimizin seyahatine ilişkin uygulama detayları henüz kesinlik kazanmamıştır.Konuyla ilgili resmi otoritelerin duyurularını takiben detayları sosyal medya kanallarımızdan ve web sitemizden duyuracağız. Konuyla ilgili çağrı merkezimizde de ilgili genelge yayınlanana kadar farklı bir bilgi bulunmamaktadır.Güncel duyurularımız için sosyal medya kanallarımızı ve https://flypgs.com web sitemizde yer alan duyurularımızı takip edebilirsiniz.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Tam kapanmada uçak seyahatleri nasıl olacak?
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir