Suudi Arabistan’dan ‘kapıda vize’ uygulaması: Schengen vizesi şartı aracak

Suudi Arabistan, 2030 yılı turizm hedefleri kapsamında ülkeyi ziyaret edecek ABD, İngiltere ve Schengen vizesi/oturumu sahibi Türkiye vatandaşlarına kapıda vize alma imkanı verecek.

featured

Suudi Arabistan, ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının bir kısmına kapıda vize alma imkanı sunmaya hazırlanıyor. Buna göre, ABD, İngiltere ve Schengen vizesi/oturumu sahibi Türkiye vatandaşları, bu vizelerini en az bir kez kullanmış olma koşuluyla, kapıda vize alarak Suudi Arabistan’a giriş yapabilecekler.

Ülkeye varışlarda alınacak vize ücreti, sigorta dahil 128 dolar olacak.

KAPIDA VİZE KOŞULLARI

Suudi Arabistan’ın uygulamaya koymuş olduğu ‘turistik vize’ ve ‘kapıda vize’ uygulamasında yolcuların pasaportlarında geçerli Schengen, Amerikan – ABD ve İngiltere vizesi olanların bu vizelerinin en az bir kez kullanılmış ve pasaportlarının en az 6 ay geçerli olması gerekiyor. Ülkeye girişte sağlık sigortası satın alınması ve ülkede kalınacak süreyi kapsayacak şekilde otel rezervasyonu şartı da aranıyor. Yolcuların gidiş-dönüş uçak bileti alma şartının yanı sıra turistik vize 1 yıllık olup tek seferde maksimum kalış süresi 90 gün olacak. Ülkeye varışlarda alınacak olan vize ücretinin sigorta dahil 128 USD olacağı öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Suudi Arabistan’dan ‘kapıda vize’ uygulaması: Schengen vizesi şartı aracak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir